1/2024

Konference Fórum Klastrů V4

| zdroj: WASTen, z.s.0

Konference Fórum Klastrů V4

Klastr WASTen zve na konferenci Fórum Klastrů V4, která proběhne v rámci doprovodných programů Mezinárodního strojírenského veletrhu a to ve čtvrtek 10.10. 2019, 9.00 - 11.00, BVV Brno, sál P4, část C + D, Veletržní 1. 

Klastr WASTen tímto navazuje na stávající spolupráci s partnerskými klastry zemi V4: polským Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, maďarským KEXPORT Cluster a nově také se slovenskou Asociací podnikatelů v odpadovém hospodářství (APOH).

Během posledního setkání klastrů, v rámci květnového veletrhu PLASTPOL v Polsku (květen 2019), vznikla myšlenka na vytvoření mezinárodního Visegrádského klastru nebo obdobné iniciativy, která vylepší vyjednávací pozici při jednání o podobě legislativy odpadového hospodářství v souladu s moderními principy nakládání s odpady a také povede ke zlepšení možností mezinárodní spolupráce členů v rámci prostoru V4.

Klíčovým tématem této konference bude cirkulární ekonomika - představíme naši činnost v tomto kontextu, dozvíte se inovativní přístupy materiálového využití odpadních plastů nebo cesty zpracování kalů z pohledu cirkulární ekonomiky.

Vrcholem celé akce bude podepsání mezinárodního Memoranda o vzájemné spolupráci klastrů odpadového hospodářství zemí V4.  

Konference je bezplatná. Kvůli omezené kapacitě sálu je nutná registrace předem zde

PROGRAM KONFERENCE:

VEŘEJNÁ ČÁST:

  1. Představení činnosti klastrů V4 a jejich členů – 9:00 – 10:00
  2. Odborné příspěvky v tematice oběhového hospodářství – 10:00 – 11:00
  3. Oficiální vyhlášení spolupráce klíčových klastrů odpadového hospodářství zemí V4 – podepsání mezinárodního Memorandum o vzájemné spolupráci klastrů odpadového hospodářství zemí V4

EU-ERDF-logo.width-700.jpg
WASTen_Pomahame_s_financovanim_projektu_a_novy.width-700.jpg

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP