Konference Fórum Klastrů V4

| zdroj: WASTen, z.s.0

Konference Fórum Klastrů V4

Klastr WASTen tímto navazuje na stávající spolupráci s partnerskými klastry zemi V4: polským Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, maďarským KEXPORT Cluster a nově také se slovenskou Asociací podnikatelů v odpadovém hospodářství (APOH).

Během posledního setkání klastrů, v rámci květnového veletrhu PLASTPOL v Polsku (květen 2019), vznikla myšlenka na vytvoření mezinárodního Visegrádského klastru nebo obdobné iniciativy, která vylepší vyjednávací pozici při jednání o podobě legislativy odpadového hospodářství v souladu s moderními principy nakládání s odpady a také povede ke zlepšení možností mezinárodní spolupráce členů v rámci prostoru V4.

Klíčovým tématem této konference bude cirkulární ekonomika - představíme naši činnost v tomto kontextu, dozvíte se inovativní přístupy materiálového využití odpadních plastů nebo cesty zpracování kalů z pohledu cirkulární ekonomiky.

Vrcholem celé akce bude podepsání mezinárodního Memoranda o vzájemné spolupráci klastrů odpadového hospadářství zemí V4.  

Konference je bezplatná. Kvůli omezené kapacítě sálu je nutná registrace předem zde

PROGRAM KONFERENCE:

VEŘEJNÁ ČÁST:

  1. Představení činnosti klastrů V4 a jejich členů – 9:00 – 10:00
  2. Odborné příspěvky v tematice oběhového hospodářství – 10:00 – 11:00
  3. Oficiální vyhlášení spolupráce klíčových klastrů odpadového hospodářství zemí V4 – podepsání mezinárodního Memorandum o vzájemné spolupráci klastrů odpadového hospodářství zemí V4

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ