1/2024

Každá další změna k lepšímu strašlivě bolí

| autor: Pavel Mohrmann0

portret_pm.2e16d0ba.fill-730x425

Evropa i nadále utahuje šrouby seč může. Jede nadoraz. A i přes to, že reálně hrozí jejich prasknutí, utahuje se stále větší silou. Stojí to nemalé peníze a životní úroveň zhýčkané Evropy se dostává do ohrožení.

Myslím, že je vhodný čas se zamyslet a seřadit si priority. Jeden z nejhloupějších národů, nepochybně plný inteligentních a vzdělaných lidí, se snaží svět poslat k čertu. Rusové, kteří tomuto světu dali významné skladatele, dramatiky, spisovatele či vědce, jej ničí. Tomu se samozřejmě musí čelit. Zatímco Ukrajinu to stojí obrovské oběti na životech, majetku a vlastně celou zemi, zbytek světa „pouze“ velký balík peněz.

Evropská unie však nepolevuje ve své snaze o čistou planetu a klima neovlivněné antropogenními vlivy člověka. Zdůrazňuji na tomto místě, že je to v pořádku. Pokud dopady stanovovaných cílů pro udržitelné životní prostředí budou akceptovat i ekonomickou a sociální udržitelnost v normálním, válkou neporušeném ekonomickém prostředí, uchopím veslo a pomůžu bárce na cestě proti proudu k lepším zítřkům.

Když se dívám na stále nové a nové cíle ve všech oblastech lidské činnosti, které se ale týkají pouze Evropy, říkám si, zda je to opravdu udržitelné. Přínos evropských environmentálních cílů ke světové klimatické neutralitě je v současné době zanedbatelný. Přitom každá setina procenta, o které Evropa sníží produkci svých emisí, stojí nepředstavitelné peníze.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag