1/2021

Jsme připraveni na nástup nové éry energetiky?

| autor: TZ Českého plynárenského svazu0

Jsme připraveni na nástup nové éry energetiky?

Záštitu nad 25. ročníkem Podzimní plynárenské konference převzala společnost E.ON Česká republika. „Dvoudenní program nabídne odborné veřejnosti řadu zajímavých a vysoce aktuálních tématzaměřených zejména na budoucí roli plynárenství ve světovém a evropském kontextu. 

Vůbec poprvé budeme v České republice také diskutovat o nejzajímavějších výstupech a přínosech z největší plynárenské události posledních 3 let, Washingtonské konference Mezinárodní plynárenské unie,“ řekla Lenka Kovačovská, výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu, a dodala: „K dispozici jsou poslední volná místa. Ráda bych tímto pozvala všechny, kteří se zajímají o energetickou budoucnost a novinky z oblasti plynárenství.“

Na konferenci se bude dále hovořit o prvních návrzích čtvrtého plynárenského balíčku, který se v současné době intenzivně připravuje v Bruselu, nebo o aktuální legislativě a z ní plynoucích povinností i příležitostí pro jednotlivé aktéry na trhu se zemním plynem. 

Závěr prvního dne bude patřit novému diskuznímu formátu – kulatému stolu, který nabídne téma bezpečnosti dodávek plynu nebo evropské solidarity. Úterní program zahájí dva paralelní přednáškové bloky. První na téma uplatnění zemního plynu v energetickém mixu, druhý sledující nové trendy a využití technologií v plynárenství. 

Po jejich skončení bude program pokračovat jednotným tématem zavedení virtuálního propojovacího bodu a následnou panelovou diskuzí. Celou konferenci již tradičně zakončí předávání cen za nejlepší články časopisu Plyn. 

Ze zahraničních hostů na konferenci vystoupí mimo jiné Ján Klepáč, výkonný ředitel Slovenského plynárenského a naftového zväzu, Gerald Linke, předseda představenstva DVGW, Barbara Jinks, ředitelka pro vztahy se státní správou GIE, nebo Károly Banai, vrchní poradce pro vztahy se státní správou Nord Stream 2 AG. 

Pozvánka na konferenci vč. kompletního programu je ke stažení zde. Zájemci se mohou registrovat až do čtvrtka 1. 11. 2018.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo