Reklama

1. 9. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Radovan Potočár

Hillary nebo Donald? Prezidentské volby v USA ovlivní i odpadové hospodářství

Nejlepší volbou pro budoucnost recyklace a nakládání s odpady v USA by byla prezidentka Clintonová. V anketě portálu WasteDive to uvedlo až 67% respondentů. Přečtěte si, jaké argumenty proti sobě používají tábory Clintonové a Trumpa.

Ve své anketě před dvěma týdny se WasteDive svých čtenářů ptal, který z kandidátů na prezidenta by byl lepší volbou pro sektor odpadů a recyklace. Hillary Clintonová v průzkumu zvítězila přesvědčivým způsobem.

Zatímco jejímu oponentovi, Donaldu Trumpovi, vyjádřilo podporu jen 30% respondentů, ji podpořilo až 67% čtenářů odpadářského portálu.

Od Clintonové očekávají stabilitu

Mezi faktory, které respondenti nejčastěji skloňovali při podpoře Hillary, byla jeji environmentální politika, politická zkušenost, jako i „skutečnost, že není Donald Trump“. 

Mnoho respondentů rovněž uvádělo, že v případě jejího zvolení očekávají de facto pokračování enviropolitiky Obamovy vlády, včetně boje proti globálnímu oteplování. Negativně se vymezovali vůči Trumpovu klimatickému skepticismu.

„Nejlepší zprávou pro odpadový sektor budou stabilní a předem známé regulace, a to i tehdy, pokud se všemi nesouhlasíme,“ uvedl jeden z respondentů podporujících Hillary Clintonovou. 

Stabilita a předvídatelnost se v argumentaci jejích podporovatelů opakovali. „Věřím, že postupné změny založené na kompromisech a pragmatismu jsou lepší pro ekonomiku USA,“ řekl další z nich.

Trump slibuje nižší daně a méně ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372