2/2023

Evropská komise navrhuje prodloužení pravidel původu pro elektromobily a baterie s finanční podporou ve výši 3 miliard eur

| zdroj: Cebre0

michael-fousert-O63S96_qn8c-unsplash
zdroj: unsplash.com

Evropská komise představila 6. prosince návrh jednorázového prodloužení platných pravidel původu pro elektrická vozidla a baterie v rámci Dohody o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím (TCA).

Toto prodloužení by platilo do 31. prosince 2026 a má za cíl podpořit průmyslové zavádění klíčových technologií nezbytných pro přechod na klimatickou neutralitu. Návrh zároveň obsahuje dodatečné finanční prostředky ve výši až 3 miliard EUR, určené k podpoře průmyslu výroby baterií v EU, a tím urychlení rozvoje evropského ekosystému baterií.

Pravidla původu pro elektrická vozidla a baterie byla původně navržena v roce 2020 s cílem podnítit investice do kapacity EU na výrobu baterií. Avšak nečekané události, jako ruská agrese vůči Ukrajině, dopady pandemie COVID-19 na dodavatelské řetězce a zvýšená konkurence z nových mezinárodních dotačních schémat, zpomalily rozvoj evropského ekosystému baterií. Nový návrh reaguje na obavy průmyslových odvětví a zároveň potvrzuje politický závazek a strategickou podporu dalšímu rozvoji výroby baterií v EU prostřednictvím poskytnutí finančních pobídek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP