Tag: BATERIE

01_stresni-fve-a-dobijeci-stojany-ve-vestci

Aktuality / Energie / 6. 1. 2023

Ve Vestci se testuje baterie, která v budoucnu pomůže stabilizovat českou energetickou soustavu

Ve Vestci nedaleko Prahy funguje unikátní zařízení. Tři dobíjecí stanice ČEZ pro elektromobily doplňuje střešní fotovoltaika s baterií. Systém jednak testuje částečný ostrovní provoz dobíječek pro využití v místech, kde je dlouhodobě nízký nebo omezený síťový výkon. Přechod do éry moderní energetiky určuje ale pro baterii nové úkoly.

Recyklohrátky se zvířátky_MŠ Jinonice_3

Odpady / Zpravodajství / 29. 12. 2022

Ježek a žabák učili děti v Praze a ve Středočeském kraji, proč a jak třídit vysloužilé elektro a baterie

Lektoři vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět zavítali do 15 mateřských škol v Praze a ve Středočeském kraji. Malé školáčky při workshopu Recyklohrátky se zvířátky seznamovali s tím, že věcmi bychom neměli zbytečně plýtvat, což se týká také používání elektrospotřebičů a baterií. A také, že až nám doslouží, je správné odevzdat je na recyklaci.

pexels-thisisengineering-3861438

Odpady / Zpravodajství / 23. 12. 2022

ECOBAT získal oprávnění k provozování kolektivního systému

ECOBAT se stává prvním kolektivním systémem v České republice, který získal oprávnění k provozování kolektivního systému pro zpětný odběr baterií a akumulátorů. ECOBAT nově může zastupovat výrobce a dovozce přenosných, průmyslových a startovacích baterií, kteří pro své legislativní povinnosti zvolí kolektivní plnění.

jumper-cables-926308_640

Aktuality / Odpady / 14. 12. 2022

Byla dohodnuta nová pravidla EU pro udržitelnější baterie

Rada EU, Evropská komise a Evropský parlament se v pátek předběžně dohodly na novém nařízení o bateriích, které má zvýšit jejich udržitelnost a bezpečnost. Smyslem je zajistit, aby se využívaly více druhotné suroviny a EU se stala méně energeticky závislou. Nařízení se bude vztahovat na všechny baterie od těch v mobilních telefonech, automobilech, elekrokolech, elektrických vozidlech až po průmyslové baterie.

Harmony-Energy-PILLSWOOD

Aktuality / Energie / 2. 12. 2022

V Británii zprovoznili obří bateriové úložiště Pillswood s kapacitou 196 MWh

Bateriové úložiště Pillswood s výkonem 98 MW a kapacitou 196 MWh ve východním Yorkshiru zahájilo svůj provoz. Úložiště využívající systém Megapack od společnosti Tesla může podle provozovatele dodávat elektřinu až pro 300 tisíc domácností po dobu dvou hodin. Cílem projektu je kromě jiného efektivnější využití OZE, a to zejména větrných elektráren u pobřeží země.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM