1/2021

Ecomondo v roce 2021: Touha vrátit se k osobnímu setkání

| autor: Martina Jandusova0

foto colori.jpg
zdroj: Ecomondo

Kvůli „proticovidovým“ opatřením se v minulém roce mohl veletrh Ecomondo uskutečnit pouze on-line, letos už měli organizátoři více štěstí. Na 24. ročníku Ecomonda jsme si tak mohli pohovořit s Maurem Delle Frattem, který je manažerem italského veletrhu.

Mohl byste charakterizovat veletrhy Ecomondo a Key Energy?

Ecomondo a Key Energy jsou hlavními klíčovými veletrhy italské Exhibition Group pro oběhové hospodářství a obnovitelné zdroje energie v Evropě a ve Středomoří. Na minulém ročníku se více než 1 080 značek podělilo o svoje unikátní zelené technologie a v Rimini proběhlo přes 500 hodin konferencí.

Komu je veletrh Ecomondo určen?

Vzhledem k tomu, že Ecomondo je vysoce profesionální mezinárodní výstava, umožňuje B2B, je místem pro networking a vůbec pro veškerý byznys v oblasti cirkulární ekonomiky, kde se střetávají podniky, instituce, veřejné orgány a různé organizace. Letošní ročník, který se v Rimini uskutečnil ve dnech 26. až 29. října, propojil zúčastněné aktéry v otázkách, které jsou důležité pro všechny vlády, a týkají se zejména spuštění NRRP (italského Národního plánu obnovy a Plánu odolnosti) v předvečer zásadního politického setkání, kterým byla klimatická konference COP26 v Glasgow.

Důležitá byla účast italské vlády, která akci poskytla kvalifikaci, stejně jako záštita Evropské komise, která zdůraznila význam těchto výstav, jehož nabyly v průběhu let. Dnes je veletrh referenčním bodem ve středomořské oblasti a pro špičkové evropské instituce pro politiku, výzkum a inovace v dotyčném odvětví.

Byl letošní „pocovidový“ ročník něčím specifický?

Letošní Ecomondo hostilo kompletní řetězec zelené ekonomiky s technologickými inovacemi ze zapojených sektorů, a zároveň byla v konferenčním kalendáři organizovaném vědeckým výborem, kterému předsedal profesor Fabio Fava, největší pozornost zaměřena na příležitosti, které NRRP a evropská Zelená dohoda nabízí italským podnikům a orgánům veřejné správy.

K nejzajímavějším inovacím v letošním ročníku veletrhu patřila cirkulární bioekonomika, vodní zdroje, zpracování odpadu a digitalizační procesy, které zelená ekonomika přináší do oblasti průmyslu 4.0.

Veletrh se konal za přísných bezpečnostních opatření na výstavišti v Rimini a dle současných předpisů se návštěvníci museli prokázat „zeleným průkazem“ (digitální COVID certifikát EU - pozn. redakce), aby mohli na výstaviště vstoupit. Navíc jsme pro zájemce z nejvzdálenějších trhu vytvořili digitální verzi veletrhu, ve které bylo možné znásobit obchodní příležitosti a sledovat hlavní události, setkání, workshopy, konference atd.

Všimli jste si, že by letos byl zájem ze strany návštěvníků a firem jiný?

Na letošním ročníku jsme zaznamenali téměř 85 % účastníků z posledního předcovidového ročníku, více než 1 080 značek, které zaplnily celého výstaviště a zabraly 90 % výstavní plochy, v neposlední řadě proběhlo 500 hodin konferencí a seminářů. Základem úspěchu čtyř výstavních dnů byla touha vrátit se k osobnímu setkání, networkingu a podnikání.

Pokud jde o obchody, ke kterým na veletrhu došlo, narostly ty z oblasti bioenergie, fotovoltaické energie a celého sektoru inteligentního městského osvětlení spojeného s energetickou účinností a bezpečností. Narostlo i množství stánků vybavených udržitelným materiálem získaným z recyklovaného dřeva a dalších stavebních materiálů: od panelů až po dlaždice.

25. ročník veletrhu Ecomondo a Key energy se uskuteční ve dnech 8. až 11. listopadu 2022.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo