1/2024

Dotace na elektromobily

| autor: Markéta Švábová, Fair Care s.r.o.0

Dotace na elektromobily

Příjem žádostí o dotace byl dle plánu zahájen v pondělí 6. 1. 2020 a tato výzva je stále otevřena.

O dotaci ve výši 250 tis. Kč až 5 mil. Kč mohou požádat malé, střední i velké podniky. Místo, kde budou nakoupený elektromobil, příp. nabíjecí stanice převážně využívány musí být v ČR mimo hl. m. Praha. O dotaci mohou ale žádat i firmy se sídlem v Praze a s pobočkou mimo Prahu s tím, že nakoupený elektromobil budou využívat pro podnikání na této pobočce.

Nový elektromobil musí být v rámci podniku následně využíván v rámci tzv. podporovaných sektorů, kterých je široké spektrum. Naopak příloha výzvy definuje tzv. „nepodporované sektory“, mezi které patří např. ubytování, stravování a pohostinství, nebo služby v oblasti finanční, právní, nemovitostí či cestovních agentur.

Výzva na elektromobily se od února chystá ale také pro obce a to včetně hybridních vozidel vč. technologie plug-in, které ve výzvě pro podnikatele nejsou podporovány. Podpora pro obce se bude pohybovat od 50 tis. Kč až do 1 mil. Kč.

Pokud Vás některá z výše uvedených výzev zaujala, napište nám a my Vám rádi pomůžeme s posouzením Vašeho záměru a zpracováním žádosti o tuto dotaci.

Autor: Ing. Markéta Švábová, Fair Care s. r. o.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag