Reklama

12. 10. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Odkladal

Do obchodování s emisemi se zapojí i letecký průmysl

Snižování emisí CO2 se dotkne už i celého leteckého průmyslu. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) totiž minulý týden dosáhla dohody mezi členskými státy, která má zajistit kontrolu na vypouštěním emisí. Informoval o tom americký zpravodajský portál cnbc.com.
Dohodu pod zkratkou Corse (Carbon Offsetting and Reduction Scheme for International Aviation) podepsalo 191 zemí, což je dokument, který bude mít dopad na celosvětový letecký byznys. Členské státy souhlasily se zavedením globálního trhu leteckých emisí. Podle ICAO by mělo jít o opatření, které zmírní dopady vzdušné dopravy na životní prostředí.

Nový systém bude zpočátku dobrovolný a začne platit od roku 2021. Po pěti letech, tedy od roku 2027 bude systém povinný, a to pro země, které mají velký letecký průmysl a značný podíl na světovém trhu. Podle agentury Reuters si budou muset aerolinky kupovat kredity z environmentálních projektů v případě, že budou chtít kompenzovat nárůst svých emisí.

"Nyní máme v této oblasti praktickou dohodu a konsensus. Tu podporuje velké množství zemí, které budou dobrovolně participovat na globálním trhu emisí v civilním letectví, "řekl Olumuyiwa Benard Aliu, prezident ICAO. ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372