2/2023

Digitalizace a rozvoj českého stavebnictví. Summit koncepce BIM se koná už ve čtvrtek

| zdroj: MPO0

pexels-burst-544965.jpg
zdroj: pexels

Jak vypadá digitální budoucnost staveb? Nejen o tom se bude mluvit na mezinárodním setkání Summit Koncepce BIM 2022, který pořádá MPO a Česká agentura pro standardizaci. Koná se online ve čtvrtek 24. února od 9:00 do 15:30 hod.

Během jediného dne si tak bude možné snadno porovnat postup a zkušenosti se zaváděním metody BIM do praxe veřejného sektoru z Česka, ale i Německa, Estonska či Velké Británie.

Registrovat se lze na stránkách Summitu Koncepce BIM 2022. „Na metodu BIM jako cestu k digitalizaci svého stavebnictví dnes sází velké množství zemí celého
světa. Summit Koncepce BIM je šancí získat ucelené informace a zkušenosti nejen z prostředí českého veřejného sektoru, ale i digitálně vyspělých zemí Evropy. Věřím, že to může návštěvníky velmi inspirovat k dalšímu rozvoji, jak vlastnímu, tak i své firmy či instituce,říká Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci.

Obsah jednotlivých bloků je zaměřen především na praktické sdílení zkušeností napříč Evropou. Kromě náměstka Ministerstva průmyslu a obchodu Eduarda Muřického, Zdeňka Zajíčka, poradce premiéra ČR pro e-government a IT, či ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelici si tak účastníci vyslechnou vystoupení ředitele České agentury pro standardizaci Zdeňka Veselého a ředitele odboru Koncepce BIM Agentury ČAS Jaroslava Nechyby. Po nich přijdou na řadu přednášky Souheila Soubry (EU BIM Task Group), Mileny Feustel (Ministerstvo dopravy a digitální infrastruktury SRN), Adama Matthewse (Centre for Digital Build Britain) a Jaana Saara (Ministerstvo
ekonomiky a komunikace Estonska).

V odpolední části programu vystoupí kromě zástupců odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci také Jiří Čtyroký (ředitel Sekce prostorových informací Institutu pro plánování a rozvoj Hlavního města Prahy). V závěrečném bloku pak zazní ryze konkrétní zkušenosti účastníků programu pilotních projektů agentury ČAS reprezentované Evou Janouškovou z Kraje Vysočina, Stanislavem Vitáskem ze Správy železnic, Janem Rakem zastupujícím Magistrát Hlavního města Prahy, a Liborem Němečkem z NKÚ.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP