1/2024

Bude vodík klíčový pro splnění evropských klimatických cílů?

| zdroj: Cebre0

eu-flag-2108026_640.jpg
zdroj: Pixabay

Česká podnikatelská reprezentace při EU uspořádala ve spolupráci debatu s názvem „Strategie pro vodík: Klíč ke splnění klimatických cílů EU?“. Záznam z ní dnes zveřejňujeme.

Evropská komise představila 8. července vodíkovou strategii pro klimaticky neutrální Evropu, která by měla společně se strategií pro integraci energetického systému podpořit dekarbonizaci ekonomiky. Komise si přeje, aby se do roku 2030 vyrábělo až 10 milionů tun obnovitelného vodíku s tím, že do roku 2050 by měla být tato technologie plošně rozšířená. Plán Komise na podporu oživení vyzdvihuje čistý vodík jako jednu z hlavních oblastí, kterou je zapotřebí se zabývat v souvislosti s transformací energetiky, a zmiňuje řadu možných způsobů, jak ji podpořit.

Jak bude integrace vodíku do energetického systému probíhat? Jak může vodík pomoci s plněním klimatických cílů EU do roku 2030 a 2050? Jak EU a ČR podpoří investice a využití vodíku? A jak toho budou moci využít české firmy?

Nad těmito i dalšími otázkami debatuje Christian Weinberger, poradce pro vodíkovou strategii EK, Mikuláš Peksa, poslanec Evropského parlamentu, Petr Mervart, zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodík a Aleš Doucek, předseda představenstva České vodíkové technologické platformy Hytep. Debatu moderuje novinář David Klimeš.

Strategie pro vodík

Zveřejnil(a) Tomáš Hartman dne Úterý 13. října 2020

Debatu uspořádalo zastoupení Evropské komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a CEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací při EU.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA