Reklama

23. 5. 2017  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Bude cena zbytkového odpadu po MBÚ v zařízeních ZEVO vyšší?

Již ve více případech se na světlo světa dostala informace, že zavedením zpřísnění parametru výhřevnosti bude podsítná složka různých recyklační zařízení na bráně ZEVO účtována výrazně dráž než ostatní odpad.

Tyto informace se dovídáme především ze strany České asociace odpadového hospodářsví (ČAOH) resp. z veřejných vyjádření jejího výkonného ředitele Petra Havelky. Pomiňme fakt, že ČAOH vůbec nepočítá s tím, že by se tento odpad měl recyklovat a rovnou ho posílá do ZEVO, a zeptejme se:

Je pravda, že ZEVO budou za zbytek po třídících linkách účtovat vyšší sazbu?

Pavel Drápela, ZEVO Chotíkov, Plzeňská teplárenská, a.s.

V ZEVO Plzeň se držíme ceníkových cen a smluvních cen s jednotlivými dodavateli odpadů dle našeho IPPC. Určitě to není tak, že bychom mohli skokově zdražit na základě této nové vyhlášky. Obecně například stavební suť a směs kamenů jak se o ní zmiňuje Petr Havelka nebereme vůbec a tyto auta k nám nejezdí. 

Obecně provozovatelé těchto třídících linek mohou počítat s velmi nízkou cenou jejich koncového produktu na skládce, která jim většinou i patří. Výměty z třídících linek považujeme za dobrý odpad a není důvod ho skokově zdražovat, vše však závisí na situaci na trhu.

Tomáš Baloch, ZEVO Malešice, Pražské služby, a.s.

V našem případě se v ZEVO Malešice držíme standardního ceníku, který se každý rok může navýšit o inflaci. Každý zákazník pak má rovné podmínky a naopak jsme schopni poskytnout příznivější cenu např. za množství. 

Cenu za příjem zvyšujeme opravdu jen ve výjimečných případech, kdy se jedná o hodně nehořlavý odpad (např. prošlé mléko v obalech). Spíše se však stává, že tento odpad nejsme ani schopni využít, a to tedy ani za žádnou cenu. Odpad prostě nepřijmeme. ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372