Tag: KOGENERACE

ZEVO je technologicky důslednou cestou, jak se se zbytkovým a nevytříděným odpadem vypořádat a ješ

Odpady / Energie / Publicistika / 29. 10. 2019

ZEVO je technologicky důslednou cestou, jak se se zbytkovým a nevytříděným odpadem vypořádat a ještě z něj získat užitek pro občany, říká Pavel Bernát

Záměru postavit ve Vsetíně zařízení na energetické využívání odpadu (ZEVO) rozšířením stávající teplárny jsme se v Průmyslové ekologii již několikrát věnovali. Záměr se mezi obyvateli města nesetkal s přílišným pochopením. Rozhodli jsme se tedy blíže prozkoumat, co přesně firma zamýšlí postavit.

celkovy-pohled-na-kgj-brezova-20210729-143816.jpg

Aktuality / Energie / 3. 8. 2021

Jablonec zahřeje teplo z nových kogeneračních jednotek

Teplo z pěti nových kogeneračních jednotek, které zároveň dodávají do sítě elektřinu, proudí do jabloneckých domů a bytů. České teplárenství prochází velkou transformací a město v údolí řeky Nisy se tak stává dalším v republice, která využívají (nebo teprve budou využívat) výhod kogenerace.

Obr.3-KGJ.jpg

Energie / Servisní témata / 6. 10. 2021

Novela POZE umožní další rozvoj plynové kogenerace

Několik let připravovaná novela je ve finále. Po schválení Sněmovnou ji čeká ještě podpis prezidenta a notifikace Evropskou komisí. Následně musí MPO připravit celou řadu vyhlášek a taky první nařízení vlády, kterým se stanoví druhy a objemy podpory jednotlivých zdrojů na roky 2022-2024. Zásadní pozitivní změnou je garance doby podpory elektřiny z plynové KVET na 15 let.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo