Tag: GIGAFACTORY

IMG_6239.jfif

Energie / Zpravodajství / 29. 7. 2021

Česko je o krok blíž k výstavbě gigafactory

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš v úterý podepsali memorandum o přípravě projektu továrny na bateriové články do elektromobilů. Takzvaná gigafactory bude podle ministra zásadní investicí, kterou Česko dá vědět, že věří ambicím spojeným s elektromobilitou.

211021_Herbert-Diess-receives-updates-on-the-future-of-electromobility_3.jpg

Aktuality / Energie / 13. 10. 2021

Nejen gigafactory může pomoci automobilovému průmyslu v České republice

Gigafactory a celý výrobní řetězec elektromobilů v kontextu s dekarbonizací, kterou v rámci Green Dealu a balíčku Fit for 55 řeší celá Evropa. V pondělí nejen o nich jako o možné cestě, jak podpořit pro Českou republiku (ČR) klíčový automobilový průmysl a reagovat na ekonomické dopady útlumu uhlí, jednal vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček s předsedou představenstva koncernu Volkswagen Herbertem Diessem, předsedou představenstva ŠKODY AUTO Thomasem Schäferem a generálním ředitelem Skupiny ČEZ Danem Benešem.

fousek_mensi.png

Energie / Publicistika / 24. 10. 2021

PE Podcast #2: Akumulace energie není jen o bateriích

Akumulace energie, a zejména rozvoj těchto technologií, je tématem, které čím dál více nabývá na důležitosti. Pokud by se nám podařilo přebytečnou energii ve velkém ukládat a využívat až později, mohli bychom se pak lépe vyrovnávat se situacemi, kdy je nedostatek energie a její ceny dramaticky stoupají. Naším dnešním hostem je Jan Fousek, ředitel asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur