Tag: GIGAFACTORY

ev-g7ba729d1b_640

Aktuality / Energie / 23. 2. 2023

Česko a Gigafactory – otázky a odpovědi

Na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) schválila vláda vybudování nového strategického podnikatelského parku na letišti v Líních u Plzně. Cílem projektu je revitalizovat jen minimálně využívané letiště a tím připravené pozemky nabídnout pro expanzi nových investorů, například pro výstavbu tzv. Gigafactory.

DSC_7451

Aktuality / Energie / 24. 10. 2022

Výstavba Gigafactory: MPO uspořádalo jednání s obcemi z okolí letiště Líně

Ministerstvo průmyslu a obchodu zorganizovalo společné jednání zástupců obcí, Plzeňského kraje, státních institucí i zástupce investora k dalším krokům v přípravě projektu revitalizace brownfieldu a výstavbě strategického podnikatelského parku Plzeň – Líně. Na této průmyslové zóně by mohla vzniknout první tzv. Gigafactory, tedy továrna na výrobu bateriových článků pro elektromobily.

sikela-vlada_2

Aktuality / 21. 10. 2022

Vláda schválila další kroky v realizaci Gigafactory, bude dále komunikovat s krajem a obcemi

Vláda přijala usnesení k přípravě a výstavbě strategického podnikatelského parku Plzeň-Líně, které přispěje ke zvýšení šancí na realizaci průmyslové zóny pro umístění projektu Gigafactory pro výrobu baterií. Usnesení stanovuje nezbytné úkoly a další postup jednotlivých ministerstev pro zajištění pozemků pro realizaci samotného projektu, jakožto základní předpoklad pro další rozvoj lokality.

v-ramci-sve-navstevy-zavital-marian-jurecka-i-do-provozu-elektrarny-prunerov-ii-provazel-ho-mistopredseda-predstavenstva-cez-pavel-cyrani-vlevo-a-reditel-elektrany-jiri-hampl-20220411-193725.jpg

Aktuality / Energie / 13. 4. 2022

Ústecký kraj přispěje lithiem i bateriemi do elektromobilů

Ústecký kraj projde v následujících letech transformací z uhelného regionu. Válka na Ukrajině posílala potřebu energetické a surovinové soběstačnosti a bezpečnosti. Kraj nabízí vhodné možnosti využití vzácných surovin i zkušené technické pracovníky pro rozvoj řešení v oblasti moderní energetiky. Jde o zásoby lithia, které se mohou stát základem pro modernizaci českého automobilového průmyslu.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM