Tag: ELEKTROLYZÉR

Elektrolyzér_zelený vodík

Aktuality / Energie / 17. 4. 2024

V Maďarsku byl otevřen největší závod na výrobu zeleného vodíku v regionu

Skupina MOL otevřela v maďarském městě Százhalombatta největší závod na výrobu zeleného vodíku v celé střední a východní Evropě s kapacitou 10 megawattů. Investice do závodu v celkové výši 22 milionů eur zajistí udržitelnější výrobu motorových paliv, protože závod pomůže snížení emisí oxidu uhličitého rafinérie Duna o 25 000 tun.

nicholas-doherty-pONBhDyOFoM-unsplash

Aktuality / Energie / 24. 3. 2023

V Nizozemsku by mohl vzniknout první velký elektrolyzér na světě využívající pro výrobu vodíku offshore větrné elektrárny

Nizozemsko by mohlo již na začátku příštího roku spustit vůbec první aukci, která by měla za cíl podpořit výstavbu elektrolyzéru pro výrobu zeleného vodíku, který bude napájen výhradně elektřinou z offshore větrných parků. Proveditelnost výstavby 500MW elektrolyzéru by měl v první fázi ověřit pilotní projekt, lokalitu pro jeho výstavbu by vláda měla oznámit v průběhu letošního roku.

Zástupci Vídně a městských firem při zahájení stavby elektrolytické stanice © Wien Energie_Martin Steiger

Aktuality / Energie / 7. 1. 2023

Vídeň letos začne vyrábět vlastní vodík. Pro autobusy, elektrárnu i průmysl

Vídeň zahájila stavbu prvního městského zařízení na elektrolýzu, v němž chce od letošního léta začít produkovat zelený vodík. Denně může vyrobit až 1 300 kilogramů. Chce je využít pro vodíkové autobusy, v městské plynové elektrárně, ale také nabídnout surovinu soukromým subjektům z oblasti dopravy, logistiky i průmyslu. Vše je součástí městské vodíkové strategie a přechodu na uhlíkovou neutralitu do roku 2040.

hydrogen-6181532_640.jpg

Aktuality / Energie / 12. 2. 2022

RWE otáčí směrem k vodíku, postaví 2 GW plynových elektráren připravených k jeho spalování

Německá energetická společnost RWE v souladu se schválenou evropskou taxonomií plánuje postavit na západě Německa 2 GW plynových elektráren, které budou připraveny na spalování vodíku. Kromě toho chce v lokalitě stavět i elektrolyzéry pro jeho výrobu. Společnost ovšem požaduje, aby byla zajištěna návratnost investic, která je na dnešních volatilních trzích nejistá.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP