Tag: BEZEMISNÍ ZDROJE

0003~~C0otSy2qyju8VuFI7-GFeanZCnmJCkmHF1ZlKhSkluUd3pucoZBfkZlydD0A

Aktuality / Energie / 12. 1. 2024

Špičkoví vědci se spojili, aby pomohli Česku s obnovitelnou energií

Na západ od nás megawatty. Do budoucna budou třeba gigawatty. A Česko se stále pohybuje pouze v řádech kilowatt. O čem je řeč? O výkonu aktuálně instalovaných kapacit zařízení pro efektivní konverzi a využití obnovitelné energie v širokém spektru oblastí ekonomiky. Změnit tuto nelichotivou bilanci je ambicí projektu špičkového výzkumu Konverze a skladování energie, který čerstvě získal čtyřletou podporu ve výši 489 milionů korun.

nuclear-power-plant-g90f8614f5_640.jpg

Energie / Zpravodajství / 13. 10. 2021

Česko bude společně s Francií bojovat za jadernou energii

„Má-li Evropa v klimatickém boji zvítězit, potřebuje jadernou energii. Pro všechny představuje zásadní a spolehlivý zdroj pro zajištění nízkouhlíkové budoucnosti,“ stojí ve společném prohlášení o jaderném spojenectví České republiky a Francie. Chystané spojenectví členských států EU bude usilovat o zařazení jádra a plynu mezi udržitelné činnosti v rámci tzv. taxonomie.

light-bulb-5259340_640.jpg

Energie / Servisní témata / 26. 2. 2021

Která energie je nejzelenější? Ta nespotřebovaná

Od roku 1990 poklesly emise České republiky CO2eq o cca 35%. Přesto dnes čelíme mnohem větší výzvě, kterou jsou nulové výsledné emise. Bude nutné veškerou energii získávat z bezemisních nebo obnovitelných zdrojů, abychom dosáhli 100% poklesu CO2eq. Jenomže odkud tolik zelené energie získáme? A bude její cena přijatelná? O mnohém lze polemizovat, ale jisté je, že nejzelenější a nejlevnější energií, je ta nespotřebovaná.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA