Reklama

9. 1. 2020  |  Zpravodajství  |  Autor: redakce

Zpětný odběr elektrozařízení čekají letos velké změny

Velmi pravděpodobně náš čekají přesuny významných výrobců mezi kolektivními systémy a celková konsolidace trhu.

První významný výrobce, který letos vymění svůj kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení, je společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. Jedna z největších elektronických firem na světě a globální technologický leader stála před lety u zrodu kolektivního systému ASEKOL.

Podle informací redakce opouští Samsung služby svého původního poskytovatele služeb a putuje pravděpodobně pod křídla kolektivního systému REMA, provozovaného společností REMA Systém, a.s.

Tato informace přichází jako jedna z prvních změn po předloňské konsolidaci kolektivních systémů, kdy došlo k odkupu 100% podílu kolektivního systému RETELA společností ASEKOL od Elektrotechnické asociace České republiky (ElA).

Z dalších informací, kterými redakce disponuje, usuzujeme, že výrobců, kteří se plánují přesunout k jinému kolektivnímu systému, bude v letošním roce pravděpodobně víc. A protože půjde zejména o výrobce z oblasti spotřební elektroniky či informačních systémů a telekomunikací, lze očekávat změny přístupů některých kolektivních systémů zejména k obcím.

Již dnes si mnohé obce stěžují na přístup některých kolektivních systémů ke zpětnému odběru elektrozařízení, zejména na výpovědi smluv o zpětném odběru, odmítání svozů některých komodit nebo stanovování množstevních požadavků zpětně odebíraných elektrozařízení.

 

Foto: pixabay

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372