1/2024

Workshop „Elektromobilita“ 19. listopadu 2018

| autor: TZ MPO ČR0

Workshop „Elektromobilita“ 19. listopadu 2018

Workshop „Elektromobilita“ zahájil Ladislav Havel, ředitel odboru elektroenergetiky a teplárenství. V úvodním slově uvedl, že elektromobilita je řešena jak v Národním akčním plánu pro chytré sítě, tak i v Národním akčním plánu čisté mobility. 

Připomněl, že zpřísnění podmínek pro emise CO2 v automobilovém průmyslu je hybatelem rozvoje elektromobility v EU i v ČR. Zdůraznil také zvyšující se nároky na elektroenergetické distribuční sítě v souvislosti s rozvojem elektromobility.

S úvodní prezentací, která představila Národní akční plán čisté mobility, vystoupil Eduard Muřický, náměstek ministryně MPO. Další prezentací, která se věnovala pohledu Ministerstva dopravy na elektromobilitu, navázal Jan Bezděkovský. Představil nové trendy a výzvy v rozvoji elektromobility. Představil národní i evropskou legislativu a dotační tituly. 

S dalším příspěvkem vystoupil Stanislav Votruba z PREdistribuce, který shrnul výstupy práce karty A25 NAP SG, která se věnuje integraci elektromobility do distribuční sítě. V poslední prezentaci představili Lukáš Folbrecht a Zbyněk Krebs pohled společnosti ŠKODA Auto na rozvíjející se elektromobilitu.

V následné diskusi byly zodpovězeny otázky, které zaslali účastníci workshopu předem i dotazy z pléna. V roce 2019 plánuje MPO uspořádat další workshopy, bližší informace budou zveřejněny na webu MPO.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling