1/2024

Vyšlo Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2015

| autor: Tisková zpráva MPO0

Vyšlo Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2015

Cílem této ročenky je poskytnout odborné informace o vývoji a dosažených výsledcích zpracovatelského průmyslu a zároveň tak prezentovat výsledky průmyslových firem působících na území České republiky.

Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2015 obsahuje definitivní roční údaje Českého statistického úřadu za období 2008 až 2014. Jejich jedinečnost spočívá především v tom, že jsou to data konečná, podrobně členěna podle jednotlivých skupin zpracovatelského průmyslu.

Umožňují vytvářet časové řady a jsou také solidní základnou pro sledování konkurenceschopnosti s možností predikovat další vývoj. Dopočet předběžných údajů za rok 2015 a výpočet finančních ukazatelů provedl Odbor ekonomických analýz MPO.

Publikace je strukturována dle jednotlivých oddílů a jejich skupin v rámci klasifikace CZ-NACE a CZ-CPA, kdy v každém oddíle je uvedena jeho stručná charakteristika, hlavní ekonomické ukazatele a údaje o zahraničním obchodu.

Součástí publikace jsou rovněž úvodní slova prezidentů a předsedů některých odvětvových svazů a asociací, prostřednictvím kterých prezentují svoje pohledy na dosavadní vývoj vybraných odvětví. Údaje uvedené v této části publikace vycházejí z interních zdrojů jednotlivých odvětvových svazů a asociací.

Přílohy ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP