1/2024

Veřejná konzultace k návrhu doporučení sedmi látek navržených pro autorizaci

| autor: MPO0

Veřejná konzultace k návrhu doporučení sedmi látek navržených pro autorizaci

Agentura ECHA pravidelně doporučuje látky z Kandidátského seznamu pro zařazení na seznam látek podléhajících povolení (příloha XIV nařízení REACH). Nyní ECHA doporučuje tyto látky:

  1. 5-sec-butyl-2-(2,4-dimethylcyclohex-3-en-1-yl)-5-methyl-1,3-dioxane [1], 5-sec-butyl-2-(4,6-dimethylcyclohex-3-en-1-yl)-5-methyl-1,3-dioxane [2] [covering any of the individual stereoisomers of [1] and [2] or any combination thereof] (karanal group) - použití jako vůně do mýdel a detergentů;
  2. 1-Methyl-2-pyrrolidone (NMP) – použití jako rozpouštědlo do nátěrových hmot, čisticích prostředků a provozních kapalin;
  3. 2-(2H-benzotriazol-2-yl)-4,6-ditertpentylphenol (UV-328) – použití jako UV filtr např. do výrobků z plastů, do lepidel a těsnění;
  4. 2,4-di-tert-butyl-6-(5-chlorobenzotriazol-2-yl)phenol (UV-327) – UV filtr;
  5. 2-(2H-benzotriazol-2-yl)-4-(tert-butyl)-6-(sec-butyl)phenol (UV-350) – UV filtr;
  6. 2-benzotriazol-2-yl-4,6-di-tert-butylphenol (UV-320) – UV filtr;
  7. 1,2-benzenedicarboxylic acid, di-C6-10-alkyl esters; 1,2-benzenedicarboxylic acid, mixed decyl and hexyl and octyl diesters with ? 0.3% of dihexyl phthalate (EC No. 201-559-5) – použití jako změkčovadlo v PVC, do lepidel.

ECHA očekává komentáře k prioritě zařazení těchto látek do přílohy XIV, jejich použití, případným výjimkám z požadavku autorizace a k návrhu přechodných opatření.

Evropská komise požaduje navíc informace o možných socioekonomických důsledcích zařazení sedmi látek do přílohy XIV nařízení REACH. Tyto informace budou předány přímo Komisi a nebudou vzaty do úvahy ECHA v jejím konečném 8. doporučení Evropské komisi.

Pokud je látka zahrnuta do seznamu látek podléhajících povolení, může být uvedena na trh nebo používána po stanoveném datu pouze je-li pro konkrétní použití uděleno povolení.

Tříměsíční veřejná konzultace o 8. návrhu doporučení bude ukončena dne 2. června 2017 (23:59 helsinského času).

Další informace:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA