1/2024

Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici v Ostravě

| autor: TZ Veolia0

Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici v Ostravě

Zprovoznění další nabíjecí stanice je přirozeným a důležitým krokem skupiny Veolia směrem k zelené energetice. Sami využíváme elektromobily a chceme tento udržitelnější způsob dopravy rozvíjet. Postupně budeme přidávat další instalace, abychom zajistili komfort přibývajícím uživatelům elektromobilů,“ vysvětluje Jakub Tobola, obchodní ředitel společnosti Veolia Energie ČR.

Nová rychlonabíjecí stanice stojí ve Slezské Ostravě u sídla pojišťovny RBP, v blízkosti fotbalového stadionu Bazaly a ZOO. Má výkon 50 kW a standardní nabíjení zvládne za 30 až 60 minut. Komunikuje kompletně v češtině a přijímá běžné platební karty. Její čistý funkcionalistický design navrhla přední česká designérka Anna Marešová.

Veolia umí dodat tři typy nabíječek

Elektromobilita v současnosti představuje naději na udržitelnější dopravu, neprodukuje totiž primární emise. Pro Veolii je udržitelné fungování společnosti maximální prioritou a proto se soustředí i na inovace v rámci dopravy. Na trh dodává tři typy dobíjecích stanic, od těch nejrychlejších na venkovní prostory až po domácí stanice na pomalé noční nabíjení.

Kromě Ostravy má Veolia v provozu dvě rychlonabíjecí stanice v Praze, a to v Retail Parku Bucharova a v rezidenci Krejcárek. Dalších 15 instalací v rámci celého Česka se připravuje.

Služební cesty zaměstnanců neznečišťují města

Elektromobily jsou také součástí vozového parku Veolia. V nedávné době skupina koupila 14 vozů na elektřinu, které poslouží pro služební jízdy zaměstnanců nebo na převoz materiálu. Většina z nich jezdí v centrech měst v Olomouckém a Moravskoslezském kraji a nezhoršují tak lokální ovzduší.

Elektromobilita se stává mezi českými řidiči trendem. Loni přibylo v ČR 789 elektromobilů a letos jen za prvních 5 měsíců roku dalších 1171. Odhady vývoje v dalších letech počítají s ročními prodeji v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ