1/2024

Veolia instaluje inteligentní měřiče - zajistí ještě vyšší spolehlivost dodávek tepla

| autor: Tisková zpráva Veolia Energie ČR0

Veolia instaluje inteligentní měřiče - zajistí ještě vyšší spolehlivost dodávek tepla

V Praze a Ostravě během letošního roku nainstaluje Veolia zhruba tisíc inteligentních měřicích přístrojů, které budou připojeny do sítě NB-IoT (Narrow Band - Internet of Things). Partnerem projektu se stala společnost Vodafone.

Společnost Vodafone poskytla nejlepší kvalitu signálu uvnitř budov a v podzemních prostorech, kam měřicí přístroje umísťujeme nejčastěji. Vysoká dostupnost a bezpečné licencované spektrum zaručují nejkvalitnější službu na českém trhu. Internet věcí využívá stále více firem, přináší totiž výhody nebývale efektivní oboustranné komunikace nejen pro firmu, ale i pro odběratele - zákazníky.

„Začlenění technologie internetu věcí do našich dispečerských systémů přispěje ke zkvalitnění našich služeb, k zefektivnění řízení dodávek a spotřeby energií. Z měřicích přístrojů lze odečítat data, upravovat jejich parametry na dálku a mít tak detailní přehled ostavu teplárenské sítě. To umožní prakticky okamžitě reagovat na případné výpadky,“ vysvětlil Marcel Vrátný, technický ředitel společnosti Veolia Energie ČR.

Chytré měřicí zařízení je čistě bateriové a po dobu 4letého ověřovacího cyklu je prakticky bezúdržbové. Dosud probíhaly odečty na měřičích jednou za měsíc, nově budou data k dispozici každou hodinu. „Chytrá měřidla budeme instalovat postupně na tisícovkách míst tak, jak bude docházet životnost stávajícím přístrojům.

Vzhledem k tomu, že informační technologie jsou rok od roku cenově dostupnější, pořizovací náklady budou nižší než u dosavadních měřicích přístrojů. Výhledově předpokládáme, že bychom inteligentní přístroje pořídili také pro měření dodávek vody a elektřiny,“ doplnil Jiří Klimša, projektový manažer skupiny Veolia.


Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ