1/2024

Veolia Energie ČR bude spolupracovat na platformě pro uhelné regiony

| autor: Veolia Energie ČR0

Veolia Energie ČR bude spolupracovat na platformě pro uhelné regiony

Dohodli se na tom zástupci firmy s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Jakubem Unuckou při jeho návštěvě ostravské Elektrárny Třebovice. Náměstek pro chytrý region spolu s ředitelem Moravskoslezského energetického centra Rostislavem Rožnovským si prohlédli hlavní části výroby tepla a elektřiny, včetně dispečinků, odsíření a dalších ekologických opatření.

Nová platforma pro uhelné regiony má pomoci evropským zemím, regionům, subjektům i pracovníkům postavit se výzvě, kterou představuje potřebná hospodářská transformace při přechodu na čistou energii. „Je to příležitost pro kraj i zdejší firmy realizovat rozvojové plány s významným přínosem pro životní prostředí, zavádět moderní technologie v oblasti využití obnovitelných zdrojů, ekologické inovace a vyspělé technologie zpracování uhlí, aniž by to mělo negativní dopad na naše odběratele, zejména domácnosti,“ uvedl Marcel Vrátný, technický ředitel společnosti Veolia Energie ČR.

Místopředseda Evropské Komise odpovědny´ za energetickou unii Maroš Šefčovič při vzniku platformy prohlásil: „Výzvy, kterým uhelné regiony EU čelí, lze řešit pouze v partnerství se všemi subjekty působícími na místě. Chceme úzce spolupracovat se zúčastněnými stranami na vnitrostátní, regionální i místní úrovni s cílem podpořit strukturální transformaci, k čemuž využijeme konkrétně uzpůsobená řešení a veškeré prostředky, které máme k dispozici.“ Do uhelných regionů by v příštích letech mohly na transformaci směřovat desítky miliard korun.

Zdroj: veolia.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA