1/2021

Veletrh Pollutec otevře 12. října na Lyonském výstavišti své brány

| zdroj: RX France0

POL2020-grid-4.jpg
zdroj: pollutec.com

Organizátor RX France naplánoval doplnit letošní ročník veletrhu Pollutec o digitální formát, aby tak umožnil účast co největšímu počtu zájemců.

Pollutec 2021, platforma environmentálních řešení pro průmysl, města a regiony, se uskuteční v termínu od 12. do 15. října v Lyonu na výstavišti Eurexpo. „Hybridní charakter letošního ročníku si klade za cíl umožnit všem národním i mezinárodním návštěvníkům, aby se veletrhu zúčastnili podle vlastního výběru formátu veletrhu a za nejlepších možných podmínek. Zajistili jsme například možnost přenosu velkého výběru konferencí formou web-streamingu a obnovili jsme naše partnerství při organizaci obchodních schůzek Greendays spoluorganizované s CCI* d'Auvergne Rhône Alpes, kterých se zúčastnilo 60 zemí a v roce 2020 zaznamenaly velký úspěch,“ naznačuje Alexis de Gérard, ředitel veletrhu a dodává:

„Nové nabídky ve formě fyzicko-digitální se připravují, jako jsou např. digitální terminály, které propojí fyzickou oblast demonstrací s on-line adresářem řešení! Toto období je bohaté na nové nápady a vynakládáme veškerou energii a dovednosti, aby tento ročník byl úspěšný pro nás všechny!“

*CCI – Chambre de commerce et d’industrie je síť francouzských obchodních komor

POLLUTEC 2021: Co nabídne nový ročník?

Od řešení znečištění až po ochranu životního prostředí a boj proti změně klimatu. Veletrh Pollutec, lídr ve svém oboru, se v průběhu let prosadil jako referenční událost pro ekologické a energetické přechody k čisté energii a ekologickému oživení. Na každém ročníku se prezentují inovace, nová témata a veletrh spojuje všechny francouzské a mezinárodní aktéry v oblasti životního prostředí s jediným cílem: poskytnout řešení environmentálních problémů všem zúčastněným stranám.

Pollutec 2021 se zaměří na 5 hlavních environmentálních problémů, a to: dekarbonizace průmyslu, hospodaření s vodními zdroji, biodiverzita a podniky, nakládání s biologickým odpadem a boj proti degradaci půdy. V návaznosti na úspěch v roce 2018, veletrh orientuje program Fóra cirkulární ekonomiky na metodiku a principy oběhového hospodářství měst, obcí a regionů. Poskytne také příležitost rozluštit politický pokrok na vnitrostátní i evropské úrovni a porozumět účinkům těchto legislativních změn v různých měřítcích.

Dalším netrpělivě očekávaným silným bodem veletrhu je ocěnění Pollutec Innovations Awards, které bylo založeno v roce 2016. Vyhodnotí ty nejlepší inovace francouzských a mezinárodních společností a ocení ty nejlepší.

POLLUTEC 2021: Jaká bude letos mezinárodní účast?

K dnešnímu dni bylo potvrzeno více než 300 mezinárodních vystavovatelů z 26 zemí: Belgie, Česká republika, Čína, Dánsko, Estonsko, Finsko, Itálie, Izrael, Kanada, Korea, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Spojené království, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko a USA.

Vedle Tuniska, čestné země letošního ročníku, se představí 8 národních pavilonů prezentujících odborníky oboru z Belgie (Valonsko a Flandry), Itálie, Kanady, Lucemburska, Německa, Nizozemska a Švýcarska.

V současné době, 25 % registrovaných návštěvníků je mezinárodních. Nejvíce zastoupenými zeměmi jsou: Alžírsko, Belgie, Itálie, Maroko, Německo, Senegal, Španělsko, Švýcarsko a Tunisko. Zástupci z několika evropských měst již vyjádřili svůj zájem účastnit se zasedání věnovaných oběhové ekonomice. Více než 20 mluvčích je plánováno v programu Afrického fóra, místa určeného k setkání s delegáty afrického kontinentu během 4 dnů veletrhu.

Doprovodné akce a produktové ukázky

Pollutec během 4 dnů plánuje kromě konferencí, ateliérů, obchodních schůzek, nabídnout několik překvapivých živých ukázek, inovací a vzdělávacích akcí, jako jsou:

  • Úniková hra nazvaná „Gaïatica“ představená na veletrhu Pollutecu a přístupná digitálně, která díky realistické simulaci změny klimatu založené na vědecké studii, jejíž zdroje byly ověřeny klimatologem Jeanem Jouzel, nabídne návštěvníkům příležitost zmařit výzvy a učinit nejlepší rozhodnutí o omezení globálního oteplování na 2 °C do roku 2100.
  • „Vodní Hub“ (zatím nepublikovaná animace Pollutec), který ve formě výstavního prostoru zvýrazní inovace v rámci malého vodního cyklu. Na ploše 215 m2, zahrnující 7 vystavovatelských sekcí a inovací, návštěvníci objeví aktuální i budoucí řešení. Rovněž se zúčastní, v rámci malých skupinek pro 4 až 10 osob, mini workshopů dle tematického zaměření. A nakonec, aktéři tohoto prostoru jsou vyzváni, aby po ukončení 2 minutového kola, ve kterém jsou inovativní řešení prezentována v reálném prostředí, zvolili ta, která považují za nejslibnější.

Pollutec Sea & Coastline: Událost v srdci události

Novou nepřehlédnutelnou událostí letošního 29. ročníku veletrhu bude samostatná výstava Pollutec Sea & Coastline, která se zaměří na inovace v oblasti mořského životního prostředí a správě pobřeží. Bude se věnovat stěžejním problémům, představí odborníky oboru, společnosti i startupy, které poskytují své odborné znalosti a řešení týkající se klíčových témat, jako je územní plán pobřeží, ochrana ekosystému, zlepšení mořských zdrojů, řízení rizik znečištění, jakož i energetický a ekologický přechod těchto činností. U příležitosti oficiálního zahájení této výstavy Pollutec Sea & Coastline, bude moci akce počítat s podporou renomované kmotry: Raphaëlou Le Gouvello, surfařkou a osobností oceňovanou nejen ve Francii, ale také po celém světě pro její závazek k ochraně oceánů.

V návaznosti na téma moře a pobřeží Pollutec 2021 také představí výstavu „Seas of Plastic“. S ohledem na vzdělávací a vědecký cíl, s vizí „archeologie budoucnosti“ bude tato překvapivá výstava zaměřena na sledování invaze odpadu do moří a oceánů světa a představí řešení, jak toto znečištění omezit. Jaký je cíl? Vysvětlit, jak se každý den odpad mění na gigantický ostrov oceánského plastu.

Kompletní program veletrhu Pollutec, novinky a další informace naleznete na:
www.pollutec.com nebo kontaktujte zastoupení francouzských veletrhů ACTIVE COMMUNICATION: info@francouzskeveletrhy.cz.

Vstupenky zdarma na linku zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo