1/2022

V areálu Aero Vodochody byla dokončena nová čistírna odpadních vod

| zdroj: Veolia0

IMG_0690.jpg
zdroj: veolia.cz

Společnost Memsep ze skupiny Veolia, ve spolupráci se společností Hakov, předaly novou čistírnu odpadních vod v areálu společnosti Aero Vodochody. Projekt za přibližně 40 milionů Kč umožní tradičnímu českému výrobci vojenských a civilních letadel splnit všechny požadavky na kvalitu vyčištěné odpadní vody a zároveň snížit náročnost obsluhy díky novému modernímu systému řízení.

Původní čistírna odpadních vod s kapacitou cca 1600 ekvivalentních obyvatel* již byla na pokraji své životnosti a byla nahrazenou novou čistírnou s kapacitou 2000 ekvivalentních obyvatel, aby byla zajištěna rezerva pro případné změny v produkci odpadních vod společnosti Aero Vodochody AEROSPACE.

„Díky instalaci nového moderního systému řízení se snižuje náročnost obsluhy čistírny a zvyšuje se bezpečnost provozu. Připravili jsme i projekt na zachycování dešťové vody, který má do budoucna potenciál výrazných finančních úspor a měl by samozřejmě i příznivý environmentální dopad. Dokládá snahu skupiny Veolia spolupracovat s průmyslovým sektorem na sladění jejich aktivit s ochranou životního prostředí,“ říká Ondřej Beneš, technický a obchodní ředitel společnosti Veolia s tím, že projekt rekonstrukce čistírny odpadních vod probíhal za plného provozu.

„Byl jsem překvapen, co dnes specializované společnosti dokáží s kvalitou odpadní vody. Jsme rádi, že díky nové čistírně odpadních vod můžeme přispět k ochraně životního prostředí. Předání navíc přichází v pravý okamžik a symbolizuje proces obnovy a celkové transformace, kterou naše společnost prochází,“ říká Viktor Sotona, prezident a CEO Aero Vodochody AEROSPACE.

Čistírna odpadních vod v areálu Aero Vodochody bude provozována společností Středočeské vodárny ze skupiny Veolia, která do areálu dodává i pitnou vodu. Nová čistírna odpadních vod v areálu Aero Vodochody využívá princip několikastupňového čištění, v rámci kterého jsou z vody odstraněny organické látky a chemická znečištění.

Díky tomu společnost Aero Vodochody splňuje veškeré požadavky na kvalitu vyčištěné odpadní vody, která je vrácena zpět do přírodního cyklu, aniž by narušila přirozenou rovnováhu životního prostředí.


* ekvivalentní obyvatel je uměle zavedená jednotka, která označuje míru znečištění vyprodukovanou jedním obyvatelem zpravidla za jeden den

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO