Reklama

5. 6. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

V Anglii spustili největší větrné turbíny na světě

Jedno otočení obří turbíny bude vyrábět dostatek energie na zásobování jedné domácnosti na 29 hodin. Větrná energie z offshore farmy má pokrývat spotřebu celkem 230 000 domácností.

Turbíny vysoké jako televizní věž na Kamzíku s rozpětím bezmála 80 metrů. Největší větrné turbíny na světě uvedli do provozu u pobřeží britských ostrovů v blízkosti Liverpoolu.

Větrnou farmu vybudovala dánská Dong Energy spolu s PKA a Kirby A/S. Celkově 32 větrných turbín s výkonem osm megawattů by mělo produkovat dostatek větrné energie na zásobování téměř čtvrt milionu britských domácností. Jde o vůbec první využití obřích MHI Vestas turbín.

"Rozvíjení technologií tímto směrem snižuje cenu elektřiny z offshore větrných farem a pomůže více prosadit offshore větrnou energii všude ve světě," řekl Henrik Poulsen, výkonný ředitel Dong Energy.

Podle portálu Engadget.com se společnost rozhodla vybudovat větrnou farmu Burbo Bank právě ve vodách Velké Británie kvůli štědré podpoře a regulacím nakloněným obnovitelným zdrojům.

Londýnská vláda však na společnosti podnikající ve větrné energetice tlačí, aby hledali více způsobů jak snižovat náklady, pokud chtějí, aby štědrá podpora ze strany státu pokračovala, připomněl The Guardian. A právě snaha snižovat náklady měla být hlavním důvodem, proč se Dong Energy rozhodla vybudovat menší počet rekordně velkých a výkonných turbín.

Jak společnost uvedla, jediná větrná turbína by měla být schopna produkovat více energie než celá Vindeby, první větrná offshore farma vybodovaná před 25 lety v ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372