1/2024

UCEEB získal diplom pro přelomové šetrné budovy

| autor: UCEEB ČVUT v Praze0

UCEEB získal diplom pro přelomové šetrné budovy

Do prestižní společnosti nejpovedenějších staveb v tuzemsku budovu ČVUT UCEEB vybrali členové České rady pro šetrné budovy, která sdružuje architekty, stavební firmy, developery a další odborníky zabývající se stavebnictvím.

Česká rada pro šetrné budovy vybírala nejlepší stavby podle náročných standardů, které se nezaměřují pouze na samotnou energetickou náročnost, ale také na další kritéria, jako je například vnitřní energie, využití recyklovaných materiálů, hospodaření s vodou, kvalita interiérů apod. Na sídle ocenila také snahu ukázat nejnovější trendy a dostupné technologie v oblasti energetických úspor ve stavebnictví v praxi.

Budova ČVUT UCEEB byla navržena v nízkoenergetickém standardu s využitím obnovitelných přírodních, převážně dřevěných materiálů, a řadou šetrných řešení, včetně zelené střechy. 

Celý objekt je využíván pro experimentální účely, což maximálně podporuje testování v reálném měřítku. To umožňuje dosažení spolehlivých informací o funkčních parametrech zkoušených materiálů, konstrukcí, navrhovaných energetických systémů a systémů inteligentního řízení, včetně jejich dopadů jak na kvalitu vnitřního prostředí budov, tak i na životní prostředí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP