Reklama

23. 3. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Tři trendy ovlivňující recyklaci elektroodpadu v budoucnu

Technologický vývoj a internet věcí usnadňují lidem život, pro recyklátory mohou znamenat větší starosti.

Internet věcí, tedy navzájem propojená elektronická zařízení, je hlavním trendem ovlivňujícím budoucnost nejen zpracování elektroodpadu. Netýká se to pouze počítačů, tabletů, smartphonů, ale i běžně nošených věcí, spotřební elektroniky nebo vozidel.

Ačkoli trend propojování věcí může usnadňovat lidem život, pro recyklační společnosti znamená několik problémů, zaznělo na Mezinárodním kongresu recyklace elektroniky v Salzburgu.

"Baterie v laptopech jsou snadno odnímatelné a používáme recyklované plasty z recyklované elektroniky ve vlastních částech. Naši odborníci se zabývají budoucím designem a technologiemi recyklace, abychom tak zajistili vysokou recyklovatelnost našich výrobků," uvedl Jonathan Perry, konzultant v oblasti odpovědnosti výrobců ve společnosti Dell.

Recyklační společnosti mají obavy především z komplexních materiálů, smíšených kompozitů, výrobků z těžkých kovů a halogenových nehořlavých produktů. Kromě toho se začínají vyvíjet nové přídavné materiály jako například nanočástice.

Problémem je, že zatím neexistují širší poznatky o tom, jak se tyto materiály chovají v běžném procesu recyklace, ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372