1/2021

Trendové barvy pro plasty v roce 2021

| autor: František Vörös - konzultant0

colour-2262222_640.jpg
zdroj: Pixabay

Současní velkovýrobci plastů dodávají zákazníkům na zpracování plastových výrobků termoplasty v naturálním provedení. Požadavky odběratelů plastových výrobků na barevný odstín realizují zpracovatelé s pomocí dodavatelů barvicích prostředků, většině ve formě koncentrátů – masterbatchí.

Dříve vyvíjel a dodával jediný výrobce polystyrenů a terpolymerů ABS v Československu - Kaučuk Kralupy, národní podnik, zákazníkům i barevný granulát. Vývoj standardních cca 40 odstínů, ale i odstínů na přání zákazníka zajišťovalo koloristické oddělení, které bylo pro tyto účely patřičně přístrojově a odborně zabezpečeno. Na vývoji jsme spolupracovali s řadou zahraničních společností. Z dnes již nežijících koloristů bych chtěl jmenovat Ing. Olgu Svobodovou, Pavla Peigera a Ladislava Tomíčka.

Osobně jsem z pozice technického náměstka podnikového ředitele koordinoval spolupráci s národním podnikem Škoda Mladá Boleslav, konkrétně s týmem, který vedl Ing. Hrdlička a který vyvíjel nový model Škoda Favorit. V Kaučuku jsme průmyslově vyrobili první bezolovnatý benzin v Československu pro účely testování zkušebních modelů a pro interiér vozu jme vyvinuli a následně dodávali speciální světle béžový odstín houževnatého polystyrenu a terpolymeru ABS.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo