1/2024

Tesla mezi pěti největšími automobilkami světa

| autor: Solární asociace0

Tesla mezi pěti největšími automobilkami světa

Více než co jiného jsou za tímto faktem obrovský optimismus a bezbřehá očekávání spojená s elektromobilitou. Pohled na další fundamentální ukazatele společnosti totiž už tak růžový není: zatímco General motors loni vyprodukoval více než 10 milionů vozů, Tesla pouhých 80 tisíc.

GM letos očekává zisk ve výši 9 miliard dolarů, Ford 6,3 miliard, Tesla však naopak počítá s další ztrátou ve výši téměř 1 miliardy dolarů.

Kritickým okamžikem letošního roku bude pro Teslu uvedení nového Modelu 3. Ten totiž bude znamenat vstup do středního segmentu a měl by automobilku posunout mezi opravdu významné výrobce.

Dosud totiž produkovala spíše exkluzivní modely s vysokou cenovkou. Model 3 by měl stát kolem 35 000 USD, jenže za podobnou cenu už od loňska prodává GM model Chevrolet Bolt (v Evropě ponese název Opel Amera-e) s certifikovaným dojezdem 380 - 520 kilometrů.

Hodnota firmy tedy rozhodně neodráží její současné zdraví. Prokazuje ale, že Elon Musk stále dokáže přesvědčit investory, že je vizionářem, který své nápady dokáže realizovat a přetavit ve fungující byznys. Zda budou očekávání naplněna, nebo zda jde jen o investiční horečku, která pomine, to ukáže až budoucnost.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ