2/2023

Technologie PolyStyrene Loop získala prestižní cenu

| autor: František Vörös, konzultant0

polystyr.png
zdroj: polystyreneloop.eu

Již více než 150 let je agentura ICIS – Independent Commodity Intelligence Servis - aktivní v oblasti informací o chemickém trhu. Byla založena v roce 1871 v USA při časopisu ICB, Oil, Paint and Drug Reporter k poskytování informací o cenách vybraných komodit. Postupně rozšiřovala své aktivity do dalších světových teritorii a na nové produkty, jako např. plasty a průmyslová hnojiva. Jako samostatná divize patří do společnosti RELX, která zaměstnává 30 000 expertů ve 40 zemích.

V roce 1984 se sloučila ICIS s London Oil Report (LOR) a vytvořila ICIS-LOR. O deset let později tuto společnost získala společnost RELX, která se specializuje na obchod s daty. Její zákazníci sahají od ropných společností přes výrobce automobilů až po módní domy. ICIS spolupracuje s odborníky ze 143 trhů k získání optimálních informací o datech, cenách a novinkách v oblasti chemie a plastů a energetiky. Zaměstnává 600 expertů z celého světa se sídlem v Londýně, New Yorku, Houstonu, Karlsruhe, Miláně, Bombaji, Singapuru, Kantonu, Pekingu, Šanghaji, Dubaji, Soulu, Tokiu a Perthu. Dodržuje Zásady pro agentury pro vykazování cen.

Redaktoři ICIS se každé ráno scházejí na tiskových schůzkách, aby diskutovali o nejnovějších zprávách a racionalizovali data a trendy, ovlivňující ceny vybraných chemikálií a plastů. Kontaktují průmyslové odborníky, obchodníky, recyklátory, aby stanovili požadované, zejména cenové údaje. Jeden editor může volat až 30 lidí denně. Každá výzva je založená na důvěře, transparentnosti a vzájemné odpovědnosti.

ICIS se pyšní svou nezávislostí. Musí zajistit opravdu širokou škálu názorů, aby mohli objektivně posoudit trh. Obsah zpráv byl dříve dodáván prostřednictvím PDF. Předplatitelé nyní mají přístup k novinkám, cenovým údajům, grafům, hloubkové analýze a informacím o nabídce a poptávce na digitální platformě společnosti.

ICIS zahrnul v roce 2006 do svých služeb týdenního předplatného i ceny recyklovaných plastů. Na trh také uvedl Recycling Supply Tracker. Platforma ukazuje umístění závodů na mechanickou recyklaci po celém světě a jejich aktuální úroveň dodávek. Zákazníci mohou filtrovat podle země, typu plastu, barvy plastu a toho, zda je vhodný pro potravinářské aplikace. Je to jediná platforma svého druhu a brzy poskytne informace o vývoji chemických recyklací, pilotních a výrobních projektech.

Ekonomický dopad pandemie a související pokles cen panenských plastů snížily poptávku po nákladnějších recyklovaných materiálech a projekty chemické recyklace se zpomalily kvůli zpožděným investičním rozhodnutím.

V segmentu placených informací pomáhají informace z ICIS chemickým a energetickým společnostem k posouzení rizik v každodenním obchodě a příležitostí při přijímání strategických rozhodnutím. Jsou přístupné i neplacené informace, když např. blogy jsou studnicí informací o plastech z hlediska, typů, aplikací a využití odpadů v jednotlivých světových teritoriích.

Agentura ICIS publikuje každoročně různé žebříčky světových hráčů. Jako příklad uvádím pořadí 40 největších chemických světových chemických společností za rok 2020. Prezidenti těchto společností byli vyzváni k navržení třech z nich k ocenění „ICIS Power Players Awards 2020“. Hlavními kritérii byla ziskovost, investice ESG (environmentální, sociální a správa) a technologické inovace směrem k udržitelnosti.

Následně byl na virtuální akci v Londýně dne 22. 9. 2021 oceněn tímto titulem prezident největší světové chemické společnost BASF Martin Brudermueller (viz obrázek). Bylo přihlédnuto i k jejich inovacím v oblasti baterií pro elektroauta a výrazný růst výkonů v závodech společnosti v Číně.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE