Tag: POLYSTYREN

Jak se daří plnit závazky výrobců polystyrenu

Odpady / Publicistika / 4. 5. 2020

Jak se daří plnit závazky výrobců polystyrenu

Polystyrenové plasty typu standardní, houževnatý a expandovatelný patří mezi pět nejpouživatelnějších plastů na světě s celkovou spotřebou přes 20 mil. tun ročně. Velkovýrobci těchto plastů mají enormní zájem na řešení udržitelnosti této komodity.

polystyr.png

Odpady / Chemie / Publicistika / 1. 12. 2021

Technologie PolyStyrene Loop získala prestižní cenu

Již více než 150 let je agentura ICIS – Independent Commodity Intelligence Servis - aktivní v oblasti informací o chemickém trhu. Byla založena v roce 1871 v USA při časopisu ICB, Oil, Paint and Drug Reporter k poskytování informací o cenách vybraných komodit. Postupně rozšiřovala své aktivity do dalších světových teritorii a na nové produkty, jako např. plasty a průmyslová hnojiva. Jako samostatná divize patří do společnosti RELX, která zaměstnává 30 000 expertů ve 40 zemích.

polystyrene-g5ef589300_640.jpg

Odpady / Zpravodajství / 3. 2. 2022

Použitý polystyren z Brna se zpracovává v Brně

Od září minulého roku putuje vytříděný polystyren z devíti brněnských sběrných středisek do zpracovatelského areálu firmy Bachl na Vídeňské, která ho umí zrecyklovat na polystyrenové desky. Za první čtyři měsíce byly již takto zpracovány více než tři tuny použitého polystyrenu. V úvodním roce spolupráce obou firem se plánuje znovuvyužití nejméně osmi tun polystyrenu.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia