1/2024

Technologický park Lochovice spoléhá na nabíjecí stanici Siemens

| autor: Siemens Česká republika0

Technologický park Lochovice spoléhá na nabíjecí stanici Siemens

Instalovaná nabíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW poskytuje standardy nabíjení CCS2 / CHAdeMO pro DC nabíjení a Typ 2 pro AC.

Díky širokému rozsahu výstupního napětí na DC konektorech, 30 až 920 V, dokáže efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, především pak nejnovější generace elektromobilů.

Společnost Siemens dodala stanici na základě veřejného výběrového řízení s dotací, ve kterém byly hodnotícími kritérii cena, dodací lhůta a záruční doba.

Nabíjecí stanice je určena pro interní potřeby společnosti Technologický park Lochovice s.r.o. Ta ji bude využívat například pro dobíjení elektromobilu, který bude sloužit pro ekonomickou činnost Technologického parku Lochovice.

Vedle nabíjecí stanice CPC 50 kW Siemens nabízí rychlonabíjecí stanici CPC 150 kW, která je schopna zvýšit dojezdovou vzdálenost o 100 km za 10 minut a AC nabíjecí stanice.

Firma také poskytuje komplexní platformu E-Car Operation Center zaměřenou na správu nabíjecí infrastruktury a poskytování předzpracovaných dat navazujícím systémům, které s nimi dále pracují (vyúčtování, telematika apod.).

Ivo Hykyš, manažer pro elektromobilitu Siemens, sdělil:„Ve výběrovém řízení jsme uspěli mimo jiné pro schopnost nabíjecí stanici velmi rychle dodat a nainstalovat, a to pouze 10 dnů od podpisu smlouvy.

Pořizování firemních nabíječek je jedním ze současných trendů. Firmy postupně pořizují elektromobily do svých vozových parků a současně se připravují na postupný nárůst těchto vozidel u svých vlastních zaměstnanců.“

Ondřej Fedorčák, Technologický park Lochovice s.r.o., dodává: „V Techno- logickém parku se stále snažíme zlepšovat prostředí pro naše stávající i budoucí zaměstnance. Věřím, že zavedení elektromobility je krok správným směrem.

Vzhledem k očekávanému uvádění dalších inovativních technologií do provozu budeme brzy přijímat šikovné technology.“

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling