1/2021

Taxonomie: Nové čarovné slovo

| autor: Pavel Mohrmann0

Kuzvart_web.2e16d0ba.fill-730x425.jpg
zdroj: redakce

V poslední době se stále více skloňuje a existují hlasy, které říkají, že by se slovo taxonomie mělo skloňovat nejčastěji především v kontextu udržitelných financí v oblastech odpadů a vody.

Jeden z těchto hlasů patří řediteli České asociace oběhového hospodářství, Miloši Kužvartovi.

Co je taxonomie v kontextu udržitelných financí?

Pokud máte na mysli dokument Sustainable Investment Regulation (dále Taxonomy) - Regulation 2020/852 - Framework for Sustainable Investment, jde z pohledu celé EU, a ještě více České republiky o klíčový dokument, možná kromě Lisabonské smlouvy nebyl v posledních dvou dekádách důležitější. Tento dokument významně ovlivní technologický rozvoj v oblastech jak odpadového, tak i vodního hospodářství a bude mít obrovský vliv na poskytování financí z fondů EU.

TAXONOMY bude určovat, zda ten či onen projekt bude považován za ekologicky vhodný, a díky tomu ODSTUPŇOVANĚ bude mít šanci získat finanční podporu. Díky našemu členství v evropské asociaci FEAD máme možnost ho i hodnotit. Zjednodušeně řečeno, když nebudete ohrožovat klimatický systém planety, nebudete emitovat toxické látky do životního prostředí, máte možnost natáhnout ruku směrem k evropským fondům. Bez těchto předpokladů ani nevytáhněte ruku ze své kapsy..

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo