Solidarita EU v oblasti energetiky: představitelé diskutují o integraci elektrické sítě pobaltských států

| autor: Tisková zpráva Evropské komise0

Solidarita EU v oblasti energetiky: představitelé diskutují o integraci elektrické sítě pobaltskýc

Předseda Komise Jean-Claude Juncker vyzval hlavy států a vlád pobaltských států a Polska k setkání ve čtvrtek 22. března 2018 v prostorách Evropské komise před zasedáním Evropské rady.

Prezident Juncker a prezident Litvy Dalia Grybauskaite, předseda vlády Estonska Jüri Ratas, předseda vlády Lotyšska Maris Kučinskis a předseda vlády Polska Mateusz Morawiecki budou diskutovat o začlenění elektroenergetické sítě pobaltských států do evropského systému budování o politickém závazku, který vyjádřili ministři v prosinci roku 2017 (viz stanovisko / 17/5271 a MEMO / 17/5316 ).

Od počátku mandátu je Junckerova komise odhodlána pracovat na realizaci strategických projektů energetické infrastruktury a zabývat se různými aspekty potřebnými pro ukončení energetické izolace regionu Baltského moře posílením integrace do energetického trhu Evropské unie. 

To zahrnuje cíl zajistit synchronizaci elektrických sítí pobaltských států. Synchronizace elektrizační soustavy tří pobaltských států s kontinentální evropskou sítí zvýší solidaritu a energetickou bezpečnost v regionu a je klíčem k dokončení energetické unie . 

.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK