1/2024

S Der Kurier nešetříte jen čas, ale i životní prostředí

| autor: TZ Der Kurier0

S Der Kurier nešetříte jen čas, ale i životní prostředí

Životní prostředí je záležitostí, kterou bychom neměli brát na lehkou váhu. To samozřejmě platí pro běžného občana, ale zejména pro firmy, které mohou svým neuváženým jednáním masivně přispívat k postupným negativním a nenávratným změnám.

Právě proto je společnost Der Kurier partnerem projektu EkoLogis – Jezdím čistě a svým podpisem Deklarace za zdravější ovzduší se zavázala k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.

Za čisté ovzduší v hlavním městě

Deklarace za zdravější životní prostředí je čestným prohlášením, že společnost v rámci svých možností přistupuje šetrně k ovzduší v hlavním městě, kde je zhoršující se životní prostředí stále palčivějším problémem.

Společnosti, které tuto deklaraci podepsaly, se zavazují za pečlivé vyškolení řidičů k šetrnému užívání motorových vozidel. Důraz je kladen na jízdu s nízkou spotřebou a vypínání motoru vždy, když jeho spuštění není bezpodmínečně nutné.

K dopravě jsou využívány vozy ve vhodné velikostní kategorii a celý vozový park je sestaven s důrazem na nejnižší možnou spotřebu. Dokument se vztahuje také na všeobecné dodržování pravidel silničního provozu a zásad bezpečného a ohleduplného chování.

„Uvědomuje si vliv dopravy na ovzduší, které je čím dál více zatíženo spalováním paliv, průmyslem, zemědělstvím a dalšími. Jako dopravní společnost se snažíme veškeré procesy přizpůsobit co nejvíce v souladu s životním prostředím a naším cílem je tedy náš dopad na ovzduší co nejvíce minimalizovat“ komentuje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel společnosti Der Kurier, www.derkurier.cz.

Optimalizace díky moderním technologiím

Program EkoLogis je zaměřen na zlepšení životního prostředí v Praze, pro společnost Der Kurier je ale důležité dodržování ekologických pravidel i ve zbytku České republiky a Německu.

„Za tímto účelem optimalizujeme trasy a minimalizujeme nájezdy všech svých vozidel, k čemuž využíváme moderní technologie pro plánování tras na základě aktuálního provozu,“popisuje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel společnosti Der Kurier, www.derkurier.cz.

Způsob jízdy řidičů je pravidelně sledován a všechna auta Der Kurier v Česku splňují emisní normu EURO 5 nebo vyšší. Ohleduplnost k životnímu prostředí je úzce propojena s ohleduplností k ostatním i k sobě samému.

Nezodpovědným jednáním stoupají ve vzduchu emise C02 a dalších škodlivých látek, které prokazatelně škodí životnímu prostředí a jsou viníky nižší kvality života a příčinou mnohých onemocnění. Zodpovědné užívání motorových vozidel navíc pomáhá chránit zdraví a bezpečnost posádky, dalších cestujících i chodců.

Na českém B2B trhu působí firma Der Kurier zhruba 14 let. Specializuje se na dopravu do Německa a známá je především službou Do Německa bez hranic. Napříč Německem využívá 250 doručovacích dep.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP