Rozpočet pro MPO na příští rok je dohodnutý. MPO a MF pošlou své lidi do OKD

| autor: Tisková zpráva MPO0

Rozpočet pro MPO na příští rok je dohodnutý. MPO a MF pošlou své lidi do OKD

Dohoda se týká mimo jiné peněz na podporu obnovitelných zdrojů energie, spolufinancování projektů podporovaný ze strukturálních fondů EU nebo strategických investičních akcí a průmyslových zón.

"Základní požadavky Ministerstva průmyslu a obchodu na příští rok jsou v tomto okamžiku bezpečně pokryty," uvedl Jan Mládek. Detailnější podoba rozpočtu MPO bude známa až po ukončení všech jednání s ostatními resorty.

V souvislosti s těžební společností OKD a její plánovanou reorganizací se ministři průmyslu a financí dohodli na obsazení pozic finančního ředitele resortem financí a provozního ředitele resortem průmyslu. Kdo v OKD bude ministerstva zastupovat, bude jasné během týdnů.

Stát v pondělí 15. srpna 2016 podepsal s OKD úvěrovou smlouvu ve výši 700 miliónů korun. Provozní úvěr, který společnost OKD získá od státního podniku PRISKO, jež spadá pod Ministerstvo financí, bude zajištěn zástavou k závodu OKD.

Poskytnutá půjčka půjde na zachování provozu těžební činnosti společnosti OKD a má za cíl především udržet zaměstnanost a rovněž eliminovat možné negativní dopady na životy a zdraví obyvatelstva, životní prostředí a majetek těžební společnosti v podzemí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB