2/2023

Průmyslový plán Zelené dohody jako prostředek zajištění vedoucího postavení EU v oblasti čistých technologií

| zdroj: Cebre0

pexels-pixabay-372796
zdroj: pexels

Dne 16. února poslanci EP podpořili ve svém usnesení potřebu EU zaujmout vedoucí postavení v oblasti čistých energetických technologií, zlepšit svou průmyslovou základnu a vytvářet vysoce kvalitní pracovní místa a hospodářský růst, aby bylo dosaženo cílů Zelené dohody.

Poslanci EP vyzvali Komisi, aby pracovala na plánech na přesun, přemístění a relokaci průmyslových odvětví v Evropě. Zdůrazňují, že je důležité posílit výrobní sílu EU ve strategických technologiích, jako jsou solární a větrná energie, tepelná čerpadla a baterie.

Podle poslanců EP jsou rovněž zapotřebí rychlé a předvídatelné povolovací postupy pro co nejrychlejší zavedení nových projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie, zajištění komercionalizace strategických technilogií a zajištění bezpečného přístupu k surovinám. Budoucí evropský fond suverenity by měl mít za cíl zabránit roztříštěnosti v poskytování státní podpory, zajistit účinnou reakci na krizi, posílit strategickou autonomii EU a mobilizovat soukromé investice.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP