1/2024

Probíhá vypořádání připomínek k zákonu o POZE

| autor: Solární asociace0

Probíhá vypořádání připomínek k zákonu o POZE

Na konci června zahájilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) proces vypořádání připomínek k novele zákona o podporovaných zdrojích energie (POZE), která řeší mimo jiné podobu tzv. kontrol překompenzace u příjemců podpory nebo budoucí aukce na podporu nových obnovitelných zdrojů.

MPO bohužel trvá na svém původním návrhu dvou oddělených sazeb tzv. IRR pro palivové a nepalivové zdroje i vyloučení fotovoltaiky z aukcí. Úřad však dostatečně neodůvodnil své návrhy a nereagoval na argumentaci uvedenou v rámci této zásadní připomínky podanou několika připomínkovými místy včetně Solární asociace.

S postojem ministerstva Solární asociace zcela nesouhlasí a proto v současnosti probíhá řada jednání jak s ministerstvem, tak připomínkovými místy o setrvání na našich argumentech.

Z důvodu velkého časového posunu a množství připomínek podaných v prosinci 2018 se tedy odkládá i původně plánovaná účinnost novely – termín 1. 1. 2020 je nereálný a kontroly překompenzace u elektráren uvedených v roce 2010 proběhnou zřejmě také v režimu „dobrovolného sektorového šetření“.

Sektorové šetření u elektráren uvedených do provozu v roce 2009, které mělo podle původních prohlášení proběhnout v první polovině roku, zatím ministerstvo průmyslu taktéž nezahájilo.

Zdroj: Solární asociace

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA