2/2023

Připomínky: Zpráva o implementaci Modernizačního fondu v ČR

| zdroj: HK ČR0

money-2696219_640
zdroj: pixabay

V souladu s usnesením vlády je povinností ministra životního prostředí ve spolupráci s ředitelem SFŽP zajistit efektivní využití prostředků tohoto fondu v období 2021–2030. Zároveň je požadováno, aby každé tři roky byla předložena zpráva o stavu fondu, reflektující dosažený pokrok a navrhující případné úpravy v alokacích a zaměření jednotlivých programů.

Ačkoliv implementace Modernizačního fondu v ČR probíhá v souladu s původním nastavením velmi úspěšně, je nezbytně nutné v nastavení největšího fondu v ČR reagovat na schválený legislativní balíček FF55 a nové ambice EU v oblasti energetiky a klimatu a s nimi spojené změny v legislativě a dynamický vývoj ve světe.

V návaznosti na revizi směrnice o EU ETS se očekává, že fond bude disponovat výrazně vyššími finančními prostředky, než se původně předpokládalo, s možnou celkovou alokací přesahující 500 mld. Kč. Tento zvýšený objem fondu umožní podporu širšímu spektru projektů.

Tento materiál obsahuje Zprávu o implementaci Modernizačního fondu, která poskytuje komplexní přehled o dosavadních aktivitách a výsledcích a analyzuje výzvy, se kterými se setkáváme.

Dále v rámci tohoto materiálu se vládě předkládá ke schválení aktualizace Obecného programového dokumentu Modernizačního fondu, která je navržená tak, aby fond mohl efektivně reagovat na dynamický vývoj v oblasti energetiky a klimatu a přispět k dosažení ambicióznějších cílů v těchto oblastech.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP