2/2023

Priorita: Poslední miliardy na kanalizace, vědci o dešťové vodě a baterie z listí

| autor: SFŽP0

Priorita: Poslední miliardy na kanalizace, vědci o dešťové vodě a baterie z listí

Dešťová voda je velkým tématem nejen u nás. Vědci z celého světa se sešli na pražské konferenci, kde si vyměnili poznatky o způsobech a metodách využití srážkové vody ve městech. Přinášíme ochutnávku z konference a rozhovor se dvěma odborníky. Dozvíte se od nich například, že srážková voda má velký potenciál, zvláště v době změn klimatu.

V pravidelné rubrice Úspěšný projekt jsme nakoukli do moravské vinařské obce Vrbice, kde se před pár lety rozhodli vybudovat kanalizaci a čistírnu odpadních vod a kde náročný projekt dobře zvládli.

Odměnou je jim čistá voda v říčkách v okolí obce a přínos pro životní prostředí. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se ve Vrbici zastavte, místní vinaři mají co nabídnout. Na stejné stránce najdete i fotografické srovnání dalšího úspěšného projektu z Hradce Králové, kde se porovnávají fotky z doby a před a po realizaci.

Auta na elektřinu, elektromobilita a baterie patří k horkým trendům současnosti. Nahlédli jsme do zahraničí, kde pracují na výrobě baterií z citronů, banánových slupek nebo listí. A na stránce Technologie se dozvíte, že se dá využívat opravdu každý odpad.

Priorita 10/2017

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP