2/2023

Před Kramářovou vilou začala stálá expozice Voda a civilizace

| autor: Úřad vlády ČR0

Před Kramářovou vilou začala stálá expozice Voda a civilizace

Slavnostního zahájení se zúčastnil premiér Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr zemědělství Miroslav Toman a další členové vlády.

Projekt Voda a civilizace si klade za cíl otevřít svým divákům oči a vytrhnout je z letargie zajetých archetypů, že máme vody dostatek. Ukázat vodu jako strategickou surovinu, její množství a dostupnost na různých místech světa a zasadit do souvislostí s různými proměnami životního prostředí. 

Na dvaadvaceti oboustranných panelech, které jsou umístěny podél stromořadí před Kramářovou vilou, ukazuje expozice prostřednictvím fotografií z různých koutů planety a od různých autorů příběh vody.

Voda je priorita, voda je život, bez vody nebudeme fungovat. Děláme vše pro to, abychom napravili, co se v minulosti zanedbalo. Vracíme vodu do krajiny, pomáháme obcím, samosprávám, aby propojovaly vodní soustavy, aby prohlubovaly studně a tak dále. 

Já jsem rád, že se to povedlo a tato unikátní výstava tady je. Jsou to skvělé fotky, skvělé záběry. Mně se to strašně líbilo. Budu rád, když sem přijde veřejnost se na to podívat, a určitě získá spoustu vzácných informací,“ uvedl premiér.

Výstava obsahuje autorské snímky doplněné o interaktivní studie s poutavými popisy. K vidění jsou mj. unikátní snímky nejstarších závlahových kanálů v Izraeli, ale také kruté dopady plastů v moři na zvířata. Zajímavostí jsou fotografie českého geografa a hydrologa Bohumíra Janského, který se svým týmem v roce 1999 objevil prameny Amazonky.

Organizátorkou a producentkou projektu je Olga Menzelová, společnost Medialogue. Kurátorem a spoluautorem výstavy je český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP