2/2023

POLLUTEC 2023: Nejvýznamnější přehlídka ekologických řešení pro průmysl, města a regiony slaví 45 let

| zdroj: POLLUTEC 20230

51584913550_323ddc61dc_c
zdroj: flickr.com

Přední přehlídka ekologických řešení pro průmysl, města a regiony, kterou pořádá společnost RX France, se vrátí na výstaviště Eurexpo Lyon od úterý 10. do čtvrtka 13. října 2023. Anne- Manuèle Hebert, nedávno jmenovaná ředitelka společnosti Pollutec, představuje ročník 2023 koncipovaný jako odpověď na výzvy, kterým společně čelíme.

V roce 2021 navštívilo veletrh Pollutec, který letos slaví 45. výročí, více než 46 000 odborných návštěvníků (z toho 12 % mezinárodních) a 2 000 vystavovatelů (z toho 28 % mezinárodních). Přehlídka vyzve širokou škálu aktérů, aby živili diskusi o tématech ukotvených v aktuálním dění, a tím podpoří průmysl, města a regiony v jejich transformaci.

Na Pollutec je zastoupeno 14 odvětví, přičemž obsah a diskuse jsou jádrem strategie výstavy a jejího jedinečného postavení v Evropě. K dispozici budou také četné redakční prostory, jako např.:

 • La tribune (plenární pódium) se svými 4 pilíři: Zdroje, Adaptace, Zapojení a Zaměstnanost.
 • Mezinárodní fórum: setkání průmyslových odvětví, sponzorů projektů a/nebo evropských či mezinárodních regionů.
 • Prostor "Zemědělství a klima": průřezové diskuse o kvalitě půdy, energetické účinnosti a řízení vodních zdrojů a suverenitě.
 • Prostor Bluetec "Moře a pobřeží", organizovaný kolem 4 hlavních témat: biologická rozmanitost a přírodní prostředí/dekarbonizace námořního prostředí/řízení pobřeží/obnovitelná energie.
 • A mnoho dalších...

Nový ředitel veletrhu Pollutec

Dekompartmentalizace diskusí: to je výzva pro Pollutec pro toto nové vydání. Na křižovatce otázek mezi veřejným a soukromým sektorem, průmyslovými odvětvími, a sponzory projektů, je naším cílem vyvolat diskusi, rozhovory a setkání a vytvořit tak ucelený pohled na současné problémy, kterým společnost čelí," vysvětluje Anne-Manuèle Hebert, nová ředitelka Pollutecu.

Příchodem do skupiny RX přináší Anne-Manuèle zkušenosti získané v tiskových skupinách a při vedení organizátorů akcí, a to jak ve Francii, tak na mezinárodní úrovni.

Celostní a mezinárodní pohled na problematiku

Pollutec je již 45 let nepřehlédnutelnou událostí v oblasti ekologické a energetické transformace – od boje proti znečištění až po ochranu životního prostředí a boj proti změně klimatu. Každý ročník vyzdvihuje inovace a nová témata a spojuje všechny, kdo se zabývají životním prostředím – z Francie i odjinud – s jediným cílem: poskytnout řešení ekologických výzev, kterým čelí každá zúčastněná strana.

Tento globální přístup ilustruje osm návštěvnických tras, které budou účastníkům nabídnuty v letošním roce:

 • Inovace.
 • Moře a pobřeží.
 • Hospodaření s vodními zdroji.
 • Dekarbonizace.
 • Přizpůsobení měst a regionů změně klimatu.
 • Nakládání s bioodpady a jejich využití.
 • Oběhové hospodářství a zachování zdrojů.
 • Zdraví a životní prostředí.

I letos Pollutec přivítá řadu zemí a mezinárodních pavilonů a delegací. Čestnou zemí bude Itálie; toto ocenění jí umožní představit mezinárodnímu společenství sílu svého ekosystému v oblasti environmentálních řešení a správy pobřeží.

Registrace vstupenek na veletrh je otevřena a registrovat se můžete zde, pro více informací (zájmu o organizaci návštěvnické delegace) můžete kontaktovat Zastoupení francouzských veletrhů na email: visitor@francouzskeveletrhy.cz

LOGO POLLUTEC-baseline-complet-UK-2023


O veletrhu Pollutec

Pollutec je přední přehlídka environmentálních řešení pro průmysl, města a regiony. Během čtyř dnů se na přehlídce setkávají odborníci ze všech odvětví, aby představili svá inovativní řešení pro průmyslové podniky, veřejný sektor a další hospodářské subjekty, které společně řeší hlavní výzvy, jimž čelí planeta: erozi biologické rozmanitosti, znečištění a změnu klimatu.

Chcete-li se dozvědět více o kompletním programu a sledovat novinky z výstavy, navštivte webové stránky Pollutec na adrese: https://www.pollutec.com/fr-fr.html.

Komentáře

 1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE