Tag: FRANCIE

51584913550_323ddc61dc_c

Odpady / Ovzduší / Energie / Voda / Zpravodajství / 26. 7. 2023

POLLUTEC 2023: Nejvýznamnější přehlídka ekologických řešení pro průmysl, města a regiony slaví 45 let

Přední přehlídka ekologických řešení pro průmysl, města a regiony, kterou pořádá společnost RX France, se vrátí na výstaviště Eurexpo Lyon od úterý 10. do čtvrtka 13. října 2023. Anne- Manuèle Hebert, nedávno jmenovaná ředitelka společnosti Pollutec, představuje ročník 2023 koncipovaný jako odpověď na výzvy, kterým společně čelíme.

lukas-lehotsky-Xhle0cfnKrg-unsplash

Energie / Publicistika / 11. 7. 2023

Jak se dopracovat nízkoemisní energetiky? Francouzskou cestou, ne německou

Budoucnost energetické situace v Česku, které byla dosud silně navázáno na uhlí, nevypadá valně. Plánovaný útlum výroby energie z uhlí se rychle blíží a patrně k němu dojde dříve, než si všichni mysleli. Množství OZE sice narůstá, jenomže ne dost a nejedná se navíc o stabilní zdroje. Plyn se za současné situace nejeví jako přijatelná náhrada a o jaderné energetice se sice mluví, ale žádné nové kapacity se nestaví.

800px-Hearing_of_Frans_Timmermans_(the_Netherlands)_-_Executive_Vice_President-Designate_-_European_Green_Deal_(48865712988)

Aktuality / Energie / 7. 6. 2023

Timmermans odmítá jakoukoliv „regulatorní přestávku“ na cestě k dekarbonizaci

Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise, prohlásil, že je proti jakékoliv „regulatorní přestávce“ v EU. K této „regulatorní přestávce“ v květnu vyzval francouzský prezident. O několik týdnů později se v podobném duchu vyjádřil i premiér Belgie, který kladl důraz na hrozbu velkého množství pravidel a regulace. Informoval o tom portál Euractiv.

jesse-collins-H9itcJvG9gg-unsplash

Aktuality / Energie / 26. 5. 2023

Vyhlídky lepší dostupnosti jaderných elektráren během zimy stlačily cenu elektřiny na francouzském trhu

Dostupnost jaderných elektráren je pro Francii jedním z klíčových hybatelů cen na tamním trhu, které kvůli intenzivnímu využívání elektřiny pro vytápění dosahují pro následující zimu stále výrazně vyšších hodnot ve srovnání například se sousedním Německem. Poté, co tamní energetická společnost EDF na začátku tohoto týdne zkrátila očekávaný plán údržby několika reaktorů, trh rychle reagoval na tuto pozitivní zprávu poklesem o zhruba 10 %.

51206630051_72c36c92a9_c

Aktuality / Energie / 19. 5. 2023

Francouzský prezident vyzval k vyhlášení „regulatorní přestávky“ v EU

Francouzský prezident se během vystoupení před zástupci francouzského průmyslu nechal slyšet, že by v EU měla být vyhlášena „regulatorní přestávka“. Podle něj je na evropské úrovni již dostatek legislativních ustanovení v oblasti životního prostředí a zelené energetiky. Sektor nyní potřebuje dostatek času, aby opatření dokázal implementovat. Proto by podle něj po nějakou dobu neměla být navrhována nová legislativa.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS