Tag: KLIMATICKÉ ZMĚNY

no-one-cares-l_5MJnbrmrs-unsplash

Aktuality / Voda / 5. 9. 2023

Studentka MENDELU získala cenu za výzkum reakce ozimých pšenic na sucho

Na aktuální potřeby zemědělců v souvislosti se změnou klimatu a častějším výskytem sucha zareagovala ve svém výzkumu studentka MENDELU Nicole Frantová. V rámci disertační práce se úspěšná doktorandka zaměřila na testování reakcí různých odrůd ozimých pšenic na odlišné podmínky. Její experiment ukázal, že odrůdy dozrávající později jsou k suchu více tolerantní. Až dosud přitom výzkumy tvrdily spíše opak.

mzp_hladik_chmu01

Aktuality / Ovzduší / 19. 8. 2023

Na klimatickou změnu je klíčové se připravit, říká ministr Hladík

Nejnovější hodnotící zprávy Mezivládního panelu pro změnu klimatu potvrzují dlouho známé skutečnosti o prohlubujících se dopadech změny klimatu nejen ve světě, ale i ve střední Evropě, včetně území České republiky. O dopadech klimatické změny na Českém hydrometeorologickém ústavu hovořil ministr životního prostředí Petr Hladík s ředitelem ČHMÚ Markem Riederem a klimatologem Radimem Tolaszem.

francesco-gallarotti-ruQHpukrN7c-unsplash

Aktuality / 18. 8. 2023

Mezinárodní tým vědců vyvíjí ekologické přípravky na ochranu rostlin před nepřízní počasí

Ochránit rostliny před nepříznivými klimatickými podmínkami by mohly nové přírodní produkty, na jejichž vývoji aktuálně pracuje mezinárodní tým vědců ze sedmi zemí napříč Evropou, Afrikou a Jižní Amerikou. Projekt CropPrime koordinují odborníci z Mendelovy univerzity v Brně, v rámci prestižního programu HORIZON ho podpořila Evropská unie částkou jeden milion eur.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS