2/2023

Pěnový PET z recyklátu pro větrné elektrárny

| autor: František Vörös - konzultant0

windrader-4832684_640.jpg
zdroj: Pixabay

Podle britské ropné společnosti British Petroleum celosvětová poptávka po ropě již dosáhla svého vrcholu a v nadcházejících letech bude i nadále klesat. Koronavirová krize tuto tendenci jen podpoří. Je nepravděpodobné, že by ropa byla tak vyhledávaná jako v roce 2019 a v budoucnu bude částečně nahrazena zelenou energií.

Analytici společnosti BP vypočítali tři různé scénáře vývoje globální poptávky po ropě. Ve dvou případech dosáhla svého vrcholu již v roce 2019. Třetí scénář předpokládá, že poptávka zůstane na stejné úrovni po dalších 15 let a od roku 2035 se sníží. „Ve všech třech scénářích se podíl obnovitelné energie zvyšuje rychleji než jakékoli jiné palivo v historii,“ říká hlavní ekonom společnosti BP Spencer Dale.

Pokud se svět bude v budoucnu snažit co nejvíce omezit změnu klimatu, poptávka po ropě do roku 2050 poklesne o 80 %. Naproti tomu poptávka po obnovitelné energii se v tomto období zvýší až o 60 %. Ve světle tohoto vývoje se chce společnost BP přizpůsobit energetickému prostředí budoucnosti a do roku 2050 se chce stát klimaticky neutrální společností.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP