1/2024

Pardubický kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

| autor: Pardubický kraj0

Pardubický kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

„Rozvoj elektromobility je jedním z cílů aktualizované energetické koncepce kraje a navíc projekt umožní i výhodnější provoz elektromobilů Pardubického kraje a jeho příspěvkových organizací bez dalších finančních nákladů,“ říká hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Hlavním úkolem Pardubického kraje bude vytipovat vhodná místa pro zřízení dobíjecích stanic. „Tyto lokality by měly mít dobrý stav elektrorozvodné sítě, být veřejně přístupné 24 hodin a dobře dopravně dostupné, mít vhodnou plochu pro parkování a nabíjení vozidla, mít větší odběry elektřiny s příznivým tarifem.

Zatím oslovujeme naše nemocnice, školy, Správu a údržbu silnic a další organizace. Uvidíme, kde o to bude zájem, a kde budou vhodné podmínky,“ uvádí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Žadatel (komerční subjekt) pak bude na základě smluvního vztahu s Pardubickým krajem provozovat dobíjecí stanice na své náklady.

Po ukončení udržitelnosti (5 let) může Pardubický kraj danou infrastrukturu převzít do své správy, dohodnout se s žadatelem na prodloužení jejího dalšího provozování nebo v případě neefektivního provozu může žadatel danou dobíjecí stanici zrušit.

Zda tyto plány uspějí se žádosti o dotaci, bude jasno až koncem letošního roku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag