1/2024

Ostravští strážníci dostali ekologické automobily

0

Ostravští strážníci dostali ekologické automobily

Pět automobilů s pohonem na CNG – stlačený zemní plyn předal ve středu 30. května primátor Tomáš Macura řidičům, kteří budou tyto vozy ve službě používat.

„Aktuálně máme k dispozici již 42 vozidel s alternativním pohonem, z toho 8 elektromobilů a 34 vozidel s pohonem CNG.

V případě městské policie je naším cílem, aby všechny jejich služební automobily byly jen na CNG nebo se jednalo o elektromobily,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Letos na podzim bude předáno dalších šest vozů Městské policii Ostrava. Počet nízko-emisních aut se pro letošní rok zastaví na počtu 48.

Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 kusů aut na alternativní pohon investuje 9 803 158 korun, dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí 2 070 000 korun.

Pořizovací hodnota všech těchto 21 vozidel je tedy 11 873 158 Kč (s DPH). Auta jsou pořizována v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon I“, který je spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.

Alternativní druhy pohonu přispívají ke snížení emisí vypouštěných dopravními prostředky do ovzduší.

Dopravní podnik Ostrava bude dokonce prvním v České republice, který přestane do roku 2020 provozovat dieselové autobusy a nahradí je vozy na CNG.

Část naftových autobusů nahradí dokonce elektrobusy a parciální trolejbusy s pohonem na baterie, takže pojedou i úseky, v nichž nevedou troleje.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP