2/2023

Ostrava: Hledá se provozovatel bikesharingu

| autor: ostrava.cz0

Ostrava: Hledá se provozovatel bikesharingu

Rada města v prosinci schválila vyhlášení zakázky na koncesi pro provozování bikesharingu a rozhodla vyzvat dodavatele k podání nabídek.

Sdílená kola by měla být příští rok k zapůjčení od 1. dubna do 30. listopadu a v nejexponovanějších měsících by mělo být k dispozici až 600 kol.

„Zavedení bikesharingu mělo v Ostravě velký úspěch, systém patřil k nejvytíženějším a nejúspěšnějším v České republice. Pro následující rok počítáme s rozšířením služby sdílených kol do dalších městských obvodů i s navýšením počtu kol.

Využívání bikesharingu patří k podpoře ekologické dopravy ve městě a věřím, že i díky většímu využívání kol k přepravě se sníží množství aut na cestách,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Nově mají mít všechna sdílená kola třístupňovou přehazovačku. Podmínkou koncese je, že každý uživatel bude mít prvních 15 minut výpůjčky zdarma a cena za dalších 45 minut nepřekročí 25 korun s DPH.

V roce 2018 uživatelé sdílených kol najezdili více než 130 tisíc kilometrů, služba fungovala od začátku května do 21. listopadu a poskytovala ji společnost Rekola Bikesharing. Občanům a návštěvníkům města bylo k dispozici 230 kol na téměř 60 stanicích.

Nejoblíbenějšími a nejvyužívanějšími stanicemi byly Nová Karolina, Masarykovo náměstí, Komenského sady a Prokešovo náměstí. Denně si lidé půjčili téměř 600 kol.

Zadávací podmínky této koncese malého rozsahu jsou zveřejněny na profilu zadavatele a nabídku může podat neomezený počet dodavatelů. Více informací o vypsané soutěži naleznete na: https://www.tenderarena.cz/profil/zakazka/detail.jsf?id=210737.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE