1/2024

Nestlé na cestě za udržitelností: Založilo Institut pro vývoj obalů

| autor: TZ Nestlé0

Nestlé na cestě za udržitelností: Založilo Institut pro vývoj obalů

Jedná se o další krok k dosažení závazku společnosti, že do roku 2025 bude 100 % jejich obalů recyklovatelných a opakovaně použitelných.

Chceme být lídry ve vývoji nejlépe udržitelných obalů všech našich potravinových i nápojových výrobků. Abychom toho dosáhli, posilujeme schopnosti našeho výzkumu pro vývoj obalových materiálů. 

Uvědomujeme si vzrůstající problém s obalovým odpadem, obzvlášť tím plastovým, proto se zaměřujeme na minimalizování našeho dopadu na životní prostředí. Zároveň chceme stále dodávat našim zákazníkům zdravější a chutnější produkty,“ říká Mark Schneider, generální ředitel koncernu Nestlé.

Institut pro vývoj obalů, který spadá pod globální výzkumnou organizaci Nestlé, bude situován v Lausanne ve Švýcarsku. S celkem 50 zaměstnanci, nejmodernějším laboratorním komplexem a vybavením pro rychlý výzkum, bude spolupracovat s globální sítí R&D. 

Na vývoji se budou podílet i akademici, dodavatelé a start-upy. Cílem bude vyhodnocení bezpečnosti a funkčnosti různých udržitelných obalových materiálů. Nová řešení budou následně testována v rámci různých kategorií výrobků, než budou zařazena do globálního portfolia společnosti Nestlé.

Nestlé tímto krokem pokračuje v cestě za svými závazky v udržitelnosti. V loňském roce společnost investovala do výzkumu a vývoje zhruba 1,7 miliardy CHF.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP